Vedl protest proti opatřením. Nakonec Američan sám zemřel na covid

27.9.2021
Simona Knotková

Caleb Wallace, jeden ze zakladatelů texaského hnutí Freedom Defenders (Obránci svobody), podlehl nemoci, proti jejímž nařízením bojoval. Pozůstalá manželka se třemi dětmi a jedním nenarozeným nyní žádá veřejnost o finanční pomoc.

Bojoval za svobodu a zrušení bezpečnostních opatření spojených s covidem. Ironií osudu třicetiletý Caleb Wallace nemocí sám onemocněl a po měsíci na jednotce intenzivní péče, kde byl v umělém spánku připojený na ventilátoru, jí nakonec podlehl.

„Vůbec se mu nedaří. Jeho plíce jsou zničené fibrózou. Volali z nemocnice a řekli mi, že pro něho už nemůžou nic udělat. Požádali mě o svolení k tomu, že ho už nebudou resuscitovat. Nezvládám to. Nedokážu si představit život bez něj,“ napsala manželka Jessica na Facebook těsně před jeho smrtí.

Muž byl o své pravdě přesvědčený do posledních chvil a odmítal navštívit doktora. Důvěřoval alternativním radám z internetu a sám se léčil koktejlem z vitamínu C, zinku, aspirinu a kontroverzního ivermektinu. Jeho stav se ale prudce zhoršoval.

Těhotná manželka prostřednictvím crowfundingové stránky GoFundMe nyní prosí veřejnost o finanční pomoc. Na čtyři děti zůstala sama a kvůli svému stavu nemůže chodit do práce.

Zdroj: The New York TimesNepřehlédněte