Vedoucí celek extraligové tabulky v Karlových Varech nezaváhal

22.11.2021
Roman Kořinek

Hokejisté karlovarské Energie včera nestačili na Oceláře z Třince, se kterými prohráli 2:5. Hostující tým byl po celý zápas lepší a dokázal, proč patří i v této sezoně k jedněm z největších adeptů na extraligový titul.

Karlovy Vary vstupovaly do zápasu s cílem zopakovat páteční skvělý výkon, kterým se prezentovaly proti Pardubicím, a který jim zajistil cenné tři body. Jenže na rozdíl od pátku včera v domácí KV Aréně nevyhrály první třetinu a naopak v ní dvakrát inkasovaly z hokejek Šedivého a Daňa.  Umožnit tak kvalitnímu soupeři, jakým Třinec bezesporu je, dvoubrankový náskok je hodně špatný vstup do zápasu s minimální nadějí na bodový zisk.

Hosté navíc na rozdíl od domácích dokázali skórovat i v prostřední třetině, když se prosadil Kundrátek,  a tak to po čtyřiceti minutách bylo 0:3. V posledním dějství pak nejprve na 0:4 zvýšil hostující Nestrašil a teprve poté se ke slovu dostali domácí střelci. Ti se sice dokázali prosadit dvakrát během dvou minut, když se trefil Vondráček a Mikúš, ale to bylo vše. Za hosty se pak v samotném závěru trefil opět Nestrašil, který upravil skóre na konečných 2:5.

„Nezačali jsme tak, jak jsme chtěli. Třinec měl velmi dobrý nástup a díky naší nedůslednosti v obranném pásmu jsme ho pustili celkem jednoduše do vedení 2:0. Proti tak kvalitnímu soupeři je potom velmi těžké něco uhrát. Nicméně nemůžu hráčům vytknout bojovnost, rvali jsme se do poslední chvíle. Myslím si, že hlavní rozdíl byl v produktivitě v přesilových hrách. Ne že bychom je odehráli úplně špatně, ale nepomohli jsme si kontaktním gólem. Nějaké šance jsme si vytvořili, bohužel jsme nebyli dostatečně produktivní tak, abychom se dotáhli na bližší kontakt. Třinec ukázal svou kvalitu, pohlídal si to a zaslouženě vyhrál,“ shrnul nedělní utkání asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.

Zdroj: vz/hokejkv