Velká šance pro dětské talenty. Rapid Psáry má smlouvu se Slávií Praha

9.11.2017
Bohumil Brejžek

Tréninky jako na Slávii

Smlouva, která byla mezi oběma kluby podepsána, nabízí úzkou spolupráci v oblasti výchovy talentů v klubu a skautingu mládeže. Slavie poskytuje psárským každý měsíc školení a vzdělávání trenérů a sdílení společné metodiky výchovy fotbalové mládeže a trenérů.

Kopal do protihráče a rozhodčího knockoutoval. Bývalému reprezentantovi hrozí doživotní distanc

Psárští hráči se účastní slávistických tréninků, což umožňuje srovnání úrovně tréninků v jednotlivých ročnících mládeže. Jsou také zváni na turnaje partnerských klubů, kde dochází k jejich přímému pozorování.

Největší talenty směřují do Edenu

Výhoda projektu Partnerských klubů spočívá hlavně v tom, že hráči do páté třídy základní školy trénují ve svém mateřském klubu a ti nejtalentovanější se pak přesouvají do slávistické akademie, kde je školní výuka spojena s tréninkovým procesem. Hráči chodí do základní školy Eden, jež se Slávií spolupracuje.

V rámci akademie se tým odborníků stará o tréninkový a regenerační režim. Pro mladé hráče je akademie pochopitelně náročnější, protože jestliže v Psárech trénují čtyři krát týdně, na akademii absolvují týdně až devět tréninkových jednotek. Tréninková jednotka neznamená jen fotbal, ale také gymnastiku, atletiku a kompenzační tréninky.

 Nepřehlédněte