Kopal do protihráče a rozhodčího knockoutoval. Bývalému reprezentantovi hrozí doživotní distanc

28.10.2017
Andrea Cerqueirová

Dostane doživotí?

Inzultace rozhodčího je jedním z nejzávažnějších možných přečinů při fotbalovém utkání. Intenzita, se kterou se fyzického napadení sudího dopustil Radek Šírl, předznamenává vysoký trest od disciplinární komise – tím může být i doživotní distanc.

Dvojitý úder Radka Šírla

Někdejší reprezentant ve 36. minutě nejprve zkopal protihráče, který se při útoku ve vápně Zbuzan kvůli setrvačnosti srazil s domácím brankářem. Rozhodčí přečin vyhodnotil jako hrubé a nesportovní chování, za což Radkovi Šírlovi udělil v souladu s pravidly červenou kartu. „Fyzicky napadl soupeře –  prudké vražení soupeře oběma rukama do oblasti krku v přerušené hře s následkem pádu, poté ležícího soupeře nakopl do oblasti stehna,“ uvádí se v protokolu.

Tlustice s obtížemi odváží z Neumětel 3 body

Šírl však ani po udělení červené karty nevychladl, ba právě naopak. „Po udělení červené karty strčil oběma rukama zepředu do hrudi asistenta rozhodčího a následně zezadu prudce udeřil zaťatou pěstí hlavního rozhodčího do hlavy do oblasti spánku, ucha, což zapříčinilo pád rozhodčího na zem,“ zní oficiální popis celé události. Na celý incident se můžete podívat níže.

Inzultace rozhodčího rovná se kontumace

V této chvíli neměli rozhodčí jinou volbu, než celé utkání předčasně ukončit v neprospěch týmu, jehož hráč se dopustil inzultace rozhodčího. Poté, co rozhodčí zápas „odpískal“ pak Radek Šírl podle zápisu o utkání ještě rozhodčímu dále vyhrožoval. „Já si na tebe počkám, já ti jí napálím opravdu, ať máš důvod to ukončit,“ prohlásil. Teprve pak byl svými spoluhráči zpacifikován a odveden do kabiny.

 

Radek Šírl (* 20. března 1981 v Rudné u Prahy)

Je bývalý český fotbalový obránce či záložník, který naposledy nastupoval v dresu Bohemians Praha 1905. Mimo Česko působil na klubové úrovni v Rusku v Zenitu Petrohrad, s nímž vyhrál mj. Pohár UEFA 2007/08 a Superpohár UEFA 2008. Zúčastnil se Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let 2001 v Argentině, kde ČR prohrála ve čtvrtfinále 0:1 s Paraguayí.

V A-mužstvu ČR debutoval 15. listopadu 2006 v přátelském utkání v Praze proti reprezentaci Dánska (remíza 1:1). Zranění ho připravilo o účast na Mistrovství Evropy 2008 v Rakousku a Švýcarsku. Celkem odehrál v letech 2006–2009 za český národní tým 8 zápasů, gól nevstřelil.

Zdroj: wikipedia

FMX Gladiator Games se blíží! Adrenalinová zábava i premiérové triky špičkových jezdců již 4. listopadu v O2 areněNepřehlédněte