VIDEO: Dva řidiči pod vlivem drog během jedné noci. Podívejte se, jak probíhá testování

16.11.2017
Šárkos

Během jedné noční směny v Praze 12 odhalila hlídka strážníků dva nezodpovědné řidiče.

„K prvnímu případu došlo minulý týden v pátek hodinu před půlnocí. V pražské Libuši si hlídka všimla vozidla, které vykazovalo známky nejisté jízdy,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Řidiče tak zastavili o chvilku dále kvůli podezření z přestupku.

(Youtube)

Řidič se choval nervózně. Dechovou zkoušku ale podstoupil s negativním výsledkem. Orientační test na přítomnost návykových látek se však ukázal jako pozitivní, a to na přítomnost amfetaminu a metamfetaminu.

To je v pohodě, odpovídal řidič

Dalšího řidiče zastavili ti samí strážníci o tři hodiny později v pražském Kamýku. „Řidič vozidlo sotva udržel na silnici, po které nebezpečně kličkoval. Při prokazování totožnosti nebyl schopen předložit řidičský průkaz a uvedl, že po nedávném skončení zákazu řízení řidičské oprávnění nevlastní,“ uvedla Seifertová.

Nemohl ani souvisle mluvit, byl z něj cítit alkohol. Strážníkům na dotaz potvrdil, že si dal litr vína a předchozí den pervitin. Dechová zkouška skutečně potvrdila 1,5 ‰ alkoholu, orientační test na přítomnost jiných návykových látek pak pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin.

Kriminalita v regionu: Občany trápí krádeže i drogy

Oba řidiče ve věku sedmatřicet a osmadvacet let strážníci na místě předali policistům ČR, příslušnému správnímu orgánu oznámili přestupek týkající se řízení bez platného řidičského oprávnění.Nepřehlédněte