• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • VIDEO: Sprejer se svezl na spřáhle mezi vagony metra. Jen zázrakem neskončil roztrhaný na cucky

  26.3.2018
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Mladík se vybavil sprejem a rozhodl se pro dobrodružství v podzemí. V úterý 20. února přišel nedlouho před polednem do stanice metra Zličín. Oblékl se do tmavého oblečení a zahalil si tvář. Když přijelo metro, nastoupil „nestandardně“ na spřáhlo mezi dvěma vagony. Za mimořádně nebezpečné jízdy posprejoval jeden z vagonů. K tragédii chybělo opravdu málo.

  Už jen nastoupení na spřáhlo mezi vagony v metru je porušením přepravního řádu. Tím ale mladý muž neskončil.

  Pro obrázek riskoval život

  „Hledaný tento nebezpečný způsob přepravy nezvolil pro nic za nic. Na spřáhle cestoval proto, aby mohl posprejovat z vnější strany jeden z vagonů. A to se mu nakonec i povedlo,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

  Pro takto nebezpečnou „zábavu“ riskoval svůj život. Stačilo by totiž, aby spadl mezi vagony a souprava by ho okamžitě roztrhala na cucky. Živý by vyvázl za plné jízdy vlaku jen těžko.

  FOTO: FOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu

  FOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejer
  Další fotky
  FOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejerFOTOPŘÍBĚH: Mladý muž na neobvyklé cestě mezi vlakovou soupravu - Policie ČR VAGON metro sprejer

  Takto riskantně dorazil až do stanice metra Stodůlky. Během cesty vytvořil sprejem obrazec o velikosti pěti metrů čtverečních. Pak nastoupil do jiné soupravy, která jela zpátky na Zličín, tentokrát už uvnitř vagonu. Pak vystoupil ze Zličína a odešel, není známo kam.

  (Youtube)

  Škoda jde do tisíců

  Svým „výtvorem“ mladík způsobil škodu v řádu několika tisícovek. Proto policisté čin prošetřují pro podezření z trestného činu poškození cizí věci sprejerství. „Mladíkovi tak v případě vypátrání, zadržení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal policejní mluvčí.

  Mladíci si přinesli spreje na ples. Pak se opili a „vyřádili“ se na vnitřku kavárny

  Policisté prosí každého, kdo mladíka poznává nebo zná jeho totožnost či místo pohybu či pobytu, aby informace předal prostřednictvím linky 158.  Nepřehlédněte