• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Vlak na Rychnovsku smetl auto. Dva mrtví

    Při dopravní nehodě na železničním přejezdu v Čermné nad Orlicí na Rychnovsku v úterý odpoledne zemřeli dva lidé. Cestovali v automobilu, který se střetl s osobním vlakem.

    Nehoda se stala okolo 17:15, vyplynulo z informací zdravotnických záchranářů a policie. Hasiči evakuovali 40 cestujících z vlaku, sdělil mluvčí Správy železnic Martin Kavka.

    „Naše posádky na místo přivolány byly, nicméně tam byl konstatován exitus, šlo o dvě osoby. Ve vlaku to bylo bez zranění,“ řekla mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Lucie Hanušová.

    Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. „V osobním vozidle cestovaly dvě osoby, které byly na místě mrtvé. Ve vlaku nebyl nikdo z cestujících zraněn. Hasiči přistavili k vlaku žebříky a pomohli lidem vystoupit. Pro cestující byl přistaven náhradní autobus, který zajistil dopravce,“ uvedli na sociální síti X hasiči. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

    Co bylo příčinou nehody osobního auta s vlakem, policie zjišťuje, řekla policejní mluvčí Karolína Macháčková.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte