Volejbalisté Karlovarska dnes hostí poslední Ostravu

26.11.2022
Roman Kořinek

Jedenáct extraligových zápasů v řadě nepoznali volejbalisté Karlovarska hořkost porážky. V ročníku, ve kterém obhajují mistrovský titul, zatím předvádí skvělé výkony a právem se vyhřívají na čele tabulky. Další vítězný korálek mohou na šňůrku přidat dnes večer.

V domácí míčové hale budou od 18 hodin hostit celek Ostravy, který má zcela opačné postavení v tabulce. Krčí se na posledním místě a neměl by být pro Západočechy složitou překážkou.  Jenže právě zápasy prvního s posledním bývají někdy zrádné. Hráči Karlovarska by ale neměli nechat nic náhodě a měli by dnešní duel využít jako přípravu na důležitou středeční bitvu v Lize mistrů. To opět na své palubovce přivítají belgického mistra z Menenu.

A zatímco v extralize mají hráči Karlovarska skvělou bilanci, o svoji první výhru v Lize mistrů teprve musí bojovat. Tam totiž v aktuálním ročníku odehráli dvě střetnutí a obě prohráli 3:1 na sety. Nejprve nestačili na polský tým Kedzierzyn Kožle a poté na italské Trentino.  Obě zmiňovaná mužstva jsou ale loňskými finalisty nejprestižnější evropské soutěže a tak se prohry víceméně čekaly. Ve středu od 18 hodin to ale bude jinak, neboť belgický mistr by měl být pro Karlovarsko hratelným soupeřem a mohla by se zrodit historicky první výhra karlovarského celku v této elitní soutěži.

Zdroj: vzNepřehlédněte