Volejbalisté Karlovarska mají Superpohár a vyhlížejí start extraligy

27.9.2021
Roman Kořinek

Volejbalová sezona ještě pořádně nezačala, ale volejbalisté VK Karlovarsko už slaví první titul. Stali se totiž historicky prvními vítězi českého Superpoháru. Toto vítězství je velmi cenné také proto, že se polovina hráčů po návratu z evropského šampionátu připojila k týmu jen pár dní před tímto duelem. Podle slov předsedy VK Karlovarsko Jakuba Novotného bude i přes prvnotní úspěch nejdůležitějším úkolem vedení mužstva dát nesehraný tým dohromady a prokousat se podzimem. Více se dočtete v následujícím rozhovoru právě s předsedou karlovarského klubu.

Čtyři hráči Karlovarska reprezentovali Česko na úspěšném mistrovství Evropy. Jak hodnotíte jejich vystoupení?

Jsem spokojený. Česká reprezentace odehrála dobrý turnaj, porazila olympijské vítěze a my jsme na hřišti měli dva hráče stabilně a další dva na střídačce. Lukáš Vašina se předvedl ve skvělém světle, kdyby takto hrál i v lize, tak se nebojím. Zajda (Adam Zajíček) zase předvedl, že je jedním z lídrů týmu. Obecně si myslím, že družstvo hrálo kompaktní volejbal na hranici svých možností a dokázalo si, že může hrát i porážet i ty nejlepší. Tři výhry, to už jsme dlouho na mistrovství Evropy neměli. Trenér Novák navíc vtiskl týmu i tu neútočnou stranu čili poctivost v obraně, v mezihře a tak dále. Na ty nejlepší nám pak chybí možná lepší příjem, servis a udržení té úrovně po delší dobu. Zkrátka to, co je pro nás skvělé, je pro ty nejlepší normální. A tam se potřebujeme dostat.

Jak zasáhla absence reprezentantů do přípravy klubu, která se obešla prakticky celá bez nich?

My jako klub jsme do národního družstva a do mistrovství Evropy mužů investovali opravdu hodně. Jednak to byli hráči, ale hlavně i trenér a statistik, takže jsme tím vlastně trošku ohrozili i chod A-týmu v přípravě, ale udělal to tak každý klub. Celou přípravu odjel asistent trenéra Jakub Koloušek a myslím, že to bylo velmi pozitivní. Samozřejmě tu bylo málo hráčů, chyběl i Jakub Ihnát, který měl odjet na mistrovství Evropy se Slovenskem, ale tři dny před akcí si udělal ošklivý výron, a tak ho na začátku sezony budeme postrádat. To je sport, není to poprvé ani naposled. Náš úkol je dát nesehraný tým dohromady a prokousat se podzimem. 

V pondělí jste se stali historicky prvním vítězem českého Superpoháru. Má tato soutěže u nás budoucnost?

Ano, je to vítěz ligy proti vítězi poháru, případně druhému v poháru. Všechny větší ligy tím otevírají sezonu a je to vlastně poslední vzpomínka na minulý ročník. Také je to marketingový produkt. Samozřejmě tu bylo domácí mistrovství Evropy, ale rozhodli jsme se, že to zkusíme a do budoucna uvidíme. Zajistili jsme televizní přenosy pro utkání žen i mužů. Máme na čem stavět. 

Na svém startu je také extraliga, domácí vrchol. Jsou ambice Karlovarska v pozici obhájce titulu ty nejvyšší?

Obhajujeme mistrovský titul, musíme mít opět nejvyšší ambice. U nás se to nemění nikdy, respektujeme sílu soupeřů, ale chceme vyhrát a opět samozřejmě myslíme i na titul. A víme, že každý chvilku tahá pilku. Navíc nám hned na začátku října začíná kvalifikace na Ligu mistrů s mistrem Rumunska, což taky bude velmi těžké. Zde chceme udělat vše proto, abychom se probojovali třemi koly do základní části. Systém je krutý, loni jsme byli v základní skupině, letos už musíme hrát kvalifikaci.

Pomohl vám titul mistrů republiky k lepšímu ekonomickému zajištění klubu?

Dobré výsledky jsou při jednání s partnery pokaždé k dobru. Znamená to, že svoji práci děláme dobře. Rozpočet je vždy nejdůležitější a mohu říci, že až na jednu věc ho máme téměř naplněný. Prodloužili jsme kontrakty se všemi velkými sponzory v čele s generálním partnerem.

Zdroj: vz/vk karlovarsko

 Nepřehlédněte