Volejbalisté Karlovarska prožívají klidnější týden

23.11.2022
Roman Kořinek

Po sobotní jednoznačné výhře v Benátkách nad Jizerou mají v tomto týdnu volejbalisté Karlových Varů více času ne odpočinek a regeneraci. V týdnu je totiž nečeká zápas ligy mistrů a tak mohou načerpat síly na další díl extraligy.

Úřadující mistři České republiky zahájili v uplynulých dvou týdnech své účinkování v prestižní Lize mistrů a tak je čekal nabitý program. O víkendu totiž hráli svá extraligová utkání a v týdnu pro změnu Liga mistrů. A zatímco si v extralize drží Karlovarsko svoji neporazitelnost už jedenáct zápasů v řadě, v Lize mistrů dvakrát padlo.

Oba zápasy sice skončili prohrou 1:3, ale svěřenci Jiřího Nováka se rozhodně nemají za co stydět. Hráli totiž proti oběma finalistům loňského ročníku a jak obhájce titulu polský Kedzierzyn Kožle tak italské Trentino patří k nejlepším týmům Evropy a mají ve svém středu řadu reprezentantů. A není náhodou, že se právě Polsko a Itálie střetlo ve finále nedávného mistrovství světa. A právě Trentíno mělo ve svém středu tři čerstvé mistry světa.

Dosavadní vystoupení v základní skupině Ligy mistrů ale hodnotí jak kapitán Západočechů Daniel Pfeffer, tak i trenér Jiří Novák vcelku pozitivně. „Možná se dalo vytěžit více v Polsku, ale kvalita Italů byla nesporná. Hlavně se servisu a přihrávce jsme jim nemohli konkurovat,“ říkal po utkání kouč Karlovarska.

Ten naopak mlže být spokojen s vystoupením svého týmu v posledním odehraném duelu v Benátkách nad Jizerou, které Karlovarsko zvládlo bez větších problémů a po zásluze vyhrálo 3:0 na sety. Karlovarsko tak zůstává jediným týmem, který v aktuálním ročníku nepoznal hořkost porážky a vítěznou sérii může prodloužit o víkendu, kdy doma v sobotu od 18 hodin hostí poslední celek tabulky Ostravu. Už příští středu je ale opět na programu Liga mistrů a Karlovarsko bude v Míčové hale KV Arény od 18 hodin hostit belgický Menen. A to je utkání, ve kterém by mohli Západočeši vybojovat historicky první výhru v nejprestižnější evropské klubové soutěži.

Zdroj: vz/vk karlovarsko

 Nepřehlédněte