Volejbalisté Karlovarska zahnali chmury po prohře v Rumunsku a v extralize zůstávají stoprocentní

12.10.2021
Roman Kořinek

Parádní volejbal byl opět k vidění v Hale míčových sportů KV Arény. Na palubovce se utkali finalisté posledního extraligového ročníku a domácímu celku se podařilo uhájit neporazitelnost. V extralize má Karlovarsko zatím odehrány tři zápasy a všechny s vítěznou tečkou.

Jak už bývá u Západočechů zvykem, začátek zápasu je ve vysokém tempu a tomu odpovídal i scénář souboje s Jihostrojem České Budějovice. Než se hosté stačili rozkoukat, prohrávali 1:0 na sety, když uhráli pouhých osmnáct bodů. V druhém setu se hra vyrovnala a díky šťastnější koncovce se mohli hosté radovat z vyrovnaného stavu. Třetí sada začala lépe pro domácí, ale hosté brzy otočili a vytvořili si šestibodový náskok. Ten domácí sice zvládli snížit, ale na výhru ve třetím setu již nedosáhli. Stav 1:2 na sety měl prověřit jejich nervovou soustavu. Ta je pravděpodobně v mužstvu Karlovarska hodně dobrá, neboť domácí skvěle zvládli čtvrtý set, ve kterém od začátku vedli a to vcelku vysokým rozdílem. A pro rozjeté Karlovarsko nakonec nebyla problémová ani pátá rozhodující sada, kterou tým Jiřího Nováka vyhrál 15:11 a utkání poměrem 3:2 na sety.

„Je to pořád dokola, vždy dobře začneme, pak z toho vypadneme, koukáme, co se děje. Hluché pasáže každý zápas. Naštěstí jsme to zase doklepali k výhře,“ přiznal kapitán týmu Daniel Pfeffer.

Trenér mužstva Jiří Novák po utkání přiznal, že měl obavy z toho, co s mužstvem udělá cestování do Rumunska a tamní prohra v předkole Ligy mistrů.

„Něco jsme si k tomu řekli. U některých to bylo vidět, že si dali říct. Trápí mě výkonnost některých lídrů, kteří by měli být lídři v důležitých chvílích, ale nejsou. Až se tohle zlepší, tak i celý tým půjde ještě nahoru,“ věří trenér Karlovarska, které už zítra čeká v KV Aréně odveta předkola Ligy mistrů s rumunský celkem Arcada Galati.

Zdroj: vz/vk karlovarsko