Východ slunce mezi věžemi Týnského chrámu, jak ho lze spatřit jen dvakrát v roce. Na snímcích Petry Skůpové

10.3.2020
Fefík

Fotografie březnové výstavy Petry Skůpové přibližují krásy Starého Města, Karlova mostu, Pražského hradu a jeho okolí v různých ročních obdobích, mají velkou vypovídající sílu a většinou nevšední atmosféru.
Řadu fotografií Petry Skůpové bylo možné obdivovat na výstavách spojených s charitativními akcemi, například na pomoc pro domovy dětí nebo pomoc lidem se zdravotním postižením.

Výstava na Chvalském zámku je k vidění denně od 9 do 18 hodin, potrvá do 30. března.

Zámek Chvaly je architektonická památka v Horních Počernicích. Zámek tvoří stavební celek s přilehlým kostelem sv. Ludmily. Původní tvrz v roce 1734 vyhořela a byla opravena do zámecké podoby. V roce 1918 byl areál Chvalské tvrze převeden do majetku státu. Od roku 1950 užívaly zámek Československé státní statky, od roku 1988 Státní statek hl. m. Prahy. V roce 1993 přešel zdevastovaný objekt do majetku hlavního města a pak městské části Horní Počernice, která zámek za pomoci evropských fondů rekonstruovala.

FOTO: Objektivem Petry Skůpové

Objektivem Petry Skůpové - 01 p9+Objektivem Petry Skůpové - 2 chvalyObjektivem Petry Skůpové - 3 chvaObjektivem Petry Skůpové - 3 chvalObjektivem Petry Skůpové - 4 petra skůpová-foto
Další fotky
Objektivem Petry Skůpové - 6 chvalský zámek

Zdroj: DevítkaNepřehlédněte