Výjimečný stav na Fidlovačce! Nikdy nevěřte médiím a své ženě!

14.2.2019
Fefík

Zmíněná komedie Výjimečný stav pojedná o nevěře, která zahraničního reportéra Karla Berana přitáhne z Kamburu v Africe zpět do Prahy a vyvolá celou kaskádu nepředvídatelných groteskních zvratů. A do toho všeho musí Karel vysílat živě reportáže z kamburské revoluce.

Inscenaci mají na svědomí ikony českého humoru – redaktor Reflexu a spoluautor Zeleného Raula Milan Tesař. Začínal v Zemědělských novinách. V prosinci roku 1989 pracoval v Lidových novinách (jeden den), než přijal nabídku podílet se na přípravách prvního čísla časopisu Reflex. Jeho stránky popisuje s jedinou pauzou dvacet let. V roce 1993 se na půl roku vzdálil do společnosti Febio, kde stál u vzniku pořadu Česká soda. V roce 1995 se stal jedním ze tří scenáristů komixu Zelený Raoul (spolu s Danem Hrubým a Tomášem Baldýnským).

Druhou ikonou jsme mysleli režiséra Tomáše Svobodu (Hodinový manžel, Blonďatá bestie).

V hlavní roli reportéra Karla Berana exceluje Josef Polášek.
Stejně výtečně mu sekundují Jitka Ježková / Lada Jelínková v roli Marty či Karel Zima / Lukáš Rous v roli Khaleda.

Hru o géniovi, který byl možná talentovanější než Mozart, uvede v premiéře Švandovo divadlo

V březnu se diváci mohou těšit na čerstvé a šťavnaté zpracování muzikálu Šakalí léta od mladého režiséra Adama Skaly s Anetou Krejčíkovou, Janem Komínkem / Danielem Krejčíkem, Štěpánkou Fingerhutovou, Zdeňkem Velclem a Josefem Poláškem v hlavních rolích.
Poslední premiérou sezóny bude autorská groteska Tomáše Svobody Srnky, která sbírá vavříny po českých a polských divadlech a nyní koncem dubna zamíří poprvé i do Prahy.

FOTO: Výjimečný stav na Fidlovačce

Výjimečný stav na Fidlovačce - 1 600×1600 (2)Výjimečný stav na Fidlovačce - 2 1600×1600 (3)Výjimečný stav na Fidlovačce - 3 1600×1600 (1)Výjimečný stav na Fidlovačce - 4 DSC08450Výjimečný stav na Fidlovačce - 5 1600×1600
Další fotky
Výjimečný stav na Fidlovačce - 0 1600×1600 (4)


Nepřehlédněte