Výpadek tepla v jihovýchodní části Prahy pokračuje, část dodávek je ale už obnovena

24.11.2022
Doris Drienová

V jihovýchodní části Prahy jsou od noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se původně týkal více než 10.000 domácností. Před 10:00 se však podařilo obnovit dodávky v části Jižního Města, na Lhotce a v Modřanech, řekl mluvčí Pražské teplárenské Marek Pšeničný. V ostatních oblastech se obnovení dodávek očekává odpoledne.

„Příčinou je netěsnost na potrubí. Prasklo potrubí a bylo zapotřebí odstavit ty oblasti, které jsou momentálně bez dodávek,“ řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Firma poté na webu upřesnila, že porucha nastala na potrubí v ulicích Zálesí v Krči a Moldavská ve Vršovicích. Firma dodává v Praze teplo do asi 230.000 domácností.

Teplo pro Prahu se vyrábí v elektrárně Mělník, kterou provozuje společnost ČEZ. „Horkovod z Mělníka je v pořádku,“ sdělil ráno mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Podle dispečinku Pražské teplárenské se jednalo o o částečnou poruchu, která se týkala oblastí Jižního Města, Košíku, Chodova, Opatova, Modřan, Kamýku, Novodvorské, Hájů, Lhotky, sídliště Krč i ulic Vinohradská, Ruská, Vršovická či Bohdalce. Podle Pšeničného se výpadek dotkl bytů a administrativních budov, například Thomayerova nemocnice v Krči podle něj zasažena nebyla, protože má vlastní zdroj vytápění.

Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte