Výškovské děti si mohou zahrát interaktivní hru zasazenou do období napoleonských válek

10.10.2021
Redakce

Děti si ve Vyškově mohou zahrát venkovní mobilní hru Skryté příběhy s názvem Carovo rozhodnutí. Hra se tematicky vrací do roku 1805, kdy Evropou pochodovali Napoleonovi vojáci, se kterými se měl utkat i ruský car. Radnice o hře informovala v tiskové zprávě na svém webu.

Skryté příběhy v současné době nabízejí více než 200 výletních tras po celé České republice, Vyškov je nováčkem. Tématem vyškovské hry je návrat do roku 1805 a okolnosti před jedním z nejslavnějších střetnutím, které se kdy odehrálo na území dnešní ČR. Napoleon tehdy toužil svést rozhodující bitvu, zatímco Rakušané verbovali vojáky po celé Moravě a pokusili se vojevůdce zastavit. Pomoci jim měl právě i ruský car Alexandr I. Schylovalo se k velké bitvě tří císařů.

„Doufáme, že hra nejen místní nadchne a zpříjemní jim třeba víkendové odpoledne. Jde o trasy, které vždy propojuje příběh daného místa. Stačí si do mobilu zdarma stáhnout příslušnou aplikaci a zájemci můžou vyrazit. Účastníky čeká několik zastavení, kdy se zaposlouchají do příběhu vyprávěného historickou postavou,“ uvedla referentka Turistického informačního centra Vyškov Kateřina Lorenzová. Doplnila, že v případě Vyškova je onou historickou postavou právě ruský car.

Vyškovská trasa má osm zastavení, dlouhá je zhruba 3,5 kilometru. Účastnici hry na trase plní drobnější úkoly, za které sbírají body. Čím víc jich mají, tím víc obsahu hry se jim otevírá. Začíná se u sochy prvního prezidenta Československé republiky a trasa vede do parku Smetanovy sady. „Platí to, co třeba u školáků se sluchátky v uších, kteří při cestách u vozovky mnohdy nevnímají a neslyší zvuky okolo sebe. Také tady je nutné nesledovat pouze mobil, ale dokázat reagovat na vzniklé situace, třeba při přecházení silnice,“ upozornila Lorenzová. Ke hře je nutný mobilní telefon. Je určená především dětem od šesti do 13 let.

Zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte