Výsledky diagnostiky Ostrovského mostu jsou neúprosné, do pěti let je nutná generální oprava za stovky milionů korun

22.7.2021
Roman Kořinek

„Nejvíce poškozené jsou konstrukce části mostu nad silničním průtahem a v největší části mostu, tedy mostním oblouku nad řekou Ohří,“ popisuje část výsledků diagnostiky mostu náměstek primátorky.

Odborníci, kteří most v uplynulých měsících zkoumali, doporučují provést některé opravy ihned a do pěti let zajistit generální opravu všech částí mostu. To bude ale pro město velmi náročné, neboť v městském rozpočtu nejsou přebytečné peníze.

„Bavíme se o částce v řádech stovek milionů korun a to si musíme uvědomit, že ještě před generální opravou Ostrovského mostu musíme provést generální opravu Chebského mostu, který je na tom možná ještě hůře a v žádném případě jeho opravu nemůžeme odsunout,“ vysvětluje Petr Bursík.

Ten předpokládá, že opravy, které je město nucené provést okamžitě nebudou omezovat silniční provoz na mostě. V momentě generální opravy ale bude muset být most zcela uzavřen a rozhodně se nebude jednat o krátkodobou uzávěru.

Mosty jsou dlouhodobým problémem Karlových Varů. V těchto dnech byla dokončena oprava mostu kpt. Jaroše, kde se řešilo odstranění prohnutí mostní konstrukce, což dodavatelská firma prováděla v rámci reklamačního řízení a v plném proudu je stavba nového Dvorského mostu, který má být hotov do konce letošního roku.

Zdroj: vzNepřehlédněte