Výstava o brownfieldech Libereckého kraje došla do Jablonce nad Nisou

25.4.2022
Fefík

Na další místo zamířila putovní výstava na téma Revitalizované brownfieldy Libereckého kraje, kterou pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje. Od 25. dubna do 8. května bude k vidění v obchodním centru Central v Jablonci nad Nisou.

Putovní výstava, stejně jako elektronická on-line databáze brownfields a greenfields Libereckého kraje, je účinným nástrojem, jak pomoci znovuvyužití zanedbaných a nefunkčních objektů či areálů na území našeho kraje,“ uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro rezort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na výstavních panelech s fotografiemi jsou k vidění například Kittelův dům, výtopna v Kořenově, svijanský zámek, liberecký hospic, pivovar ve Cvikově, bývalá tovární kotelna v Andělské hoře nebo někdejší textilní továrna ve Frýdlantu. Všechno to jsou objekty, kterým hrozila zkáza, ale dostaly druhou šanci.

V Turnově otevřeli geologickou expozice o Geoparku UNESCO Český ráj

 

Kdo by měl zájem dozvědět se více, může navštívit web investujpodjestedem.cz . Tato databáze brownfieldů a greenfieldů, což jsou pomyslné zelené louky určené k zastavění, v současné době obsahuje celkem 313 míst, z toho 30 jich je určených k prodeji a 14 k pronájmu.

Tam lze získat další informace o této problematice a vyhledat i vhodné lokality pro podnikatelské záměry. Je také možné se obrátit na Agenturu regionálního rozvoje, která portál spravuje a je připravena zprostředkovat potřebné informace,“ doplnil radní Ulvr.

Od roku 2011 putovní výstava revitalizovaných brownfields Libereckého kraje zavítala celkem do 17 míst převážně v Libereckém kraji. Každý rok se prezentace rozrůstá o nová místa a v současné době již obsahuje přes 40 výstavních panelů.

Zdroj: Jan Mikulička, Liberecký krajNepřehlédněte