Výstaviště se nadechuje. Nový gastropavilon, veřejné grily a sportoviště

15.5.2020
Fefík

„V době současné krize si všichni ještě více uvědomujeme, jak moc Pražané potřebují místa k odpočinku – areály jako Výstaviště, kde mohou pobýt na čerstvém vzduchu a načerpat síly,“ říká Pavel Vyhnánek, náměstek pražského primátora.

Kvůli vynucené nepřítomnosti návštěvníků v areálu se podařilo v předstihu dokončit řadu revitalizačních a rekonstrukčních akcí veřejných prostranství, chodníků a zeleně, které byly započaty loni.

Tento týden se otevřel nový gastropavilon ve spodní části areálu u nově zbudované brány do Stromovky. Nový gastropavilon od studia Papundekl architekti si nemůžete splést s žádnou jinou budovou, jeho unikátnost spočívá v použití šedých odstínů všech konstrukcí a sklolaminátovými panely jantarové barvy, které společně tvoří jedinečný kontrast.
Dispozičně se pavilon skládá z prostoru výčepu otočeného směrem do Stromovky a bistra orientovaného na Výstaviště, uprostřed objektu je veřejné WC.
„Nový gastropavilon byl jedním ze zásadních projektů, kterými chceme zatraktivnit nově revitalizovanou spodní část areálu,“ dodává Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

V pražské přírodě se prohání o 314 živočichů více než před měsícem

Od příštího týdne bude možné využívat i veřejné griloviště.
Stačí si jednoduše udělat rezervaci online.

Investice do areálu v roce 2019 přesáhly 130 milionů korun, z toho revitalizace venkovní plochy ve spodní části areálu, která zahrnovala obnovu travnatých ploch, výstavbu hřišť, herních prvků a nového gastropavilonu, dosáhla výše skoro 54 milionů. Opravy se dočkaly chodníky a cesty v délce 2 kilometry a 12 kilometrů čtverečních travnatých ploch.

Dívčí hrady se mění před očima. Návštěvníky budou lákat na koně Převalského

Za první čtyři měsíce letošního roku se do revitalizace spodní části areálu investovalo dalších 11 milionů.
K loni otevřené boulderové stěně, dětskému lanovému hřišti, fitness a workout zóně od příštího týdne přibude největší parkourové hřiště v ČR, do konce května pak obří pískoviště pro nejmenší.

„Ještě nás čeká spousta práce. V horizontu týdnů začneme rekonstruovat bývalou restauraci Bohemia a pro letošní rok je rovněž naplánováno zahájení rekonstrukce Křižíkových pavilonů nebo divadla Spirála,“ nastiňuje další plány Tomáš Hübl.

FOTO: Výstaviště 2020

Výstaviště 2020 - 1 vystaviste_2020aVýstaviště 2020 - 2 výstavištVýstaviště 2020 - 3 výstaviště..Výstaviště 2020 - 4 výstaviště.Výstaviště 2020 - 5 vystaviste_2020c
Další fotky
Výstaviště 2020 - 0 výstaviště


Nepřehlédněte