Policie po týdnu opět hledá čtrnáctiletou dívku, která odešla z dětského domova v Praze. Má sklony k sebepoškozování a bere antidepresiva. Policisté po ní pátrali již několikrát, z dětského domova odešla také minulý týden v pondělí. Tehdy ji našli v pátek večer mimo hlavní město.
Pohřešovaná Anežka Fintová je podle policejní databáze hubená a má hnědočerné vlasy a hnědé oči. Má jizvy na obou předloktích a vpředu na obou stehnech. „Dívka u sebe nemá telefon, neboť jej dala v minulosti do zastavárny. Pohřešovaná má sklony k sebepoškozování a bere antidepresiva. V dětském domově je krátce a nemá tam žádné kamarády,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.
Policie po dívce vyhlásila pátrání v pondělí, kdy stejně jako před týdnem odešla ráno z dětského domova, do školy nedorazila a do domova se nevrátila. Policisté ji v minulosti hledali vícekrát, v jednom případě ji našli ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. „Pokud jste dívku viděli nebo víte, kde se nachází, kontaktujte prosím linku 158. Děkujeme,“ doplnil Rybanský.
Zdroj: ČTK


















