Za distribuci pervitinu policie stíhá osm lidí

25.11.2021
Redakce

Policisté obvinili kvůli distribuci pervitinu osm lidí, zadrželi je minulý týden ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Čtyři z nich jsou stíhaní vazebně. Při domovních prohlídkách krajští kriminalisté zajistili téměř 700 gramů pervitinu. Obviněným hrozí v případě prokázání viny a odsouzení pět až 12 let vězení.

Hlavním pachatelem ve skupině je podle policie jednačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který nakupoval ve velkém pervitin v Ostravě a prodával jej dalším dealerům. „Ostatní obvinění, mezi kterým jsou i čtyři ženy, jsou ve věku od 29 do 56 let a jsou ze Zlínska, Uherskohradišťska a Ostravska,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Všech osm lidí zadrželi policisté ze zásahové jednotky z Brna a Ostravy. „Při domovních prohlídkách krajští kriminalisté zajistili téměř 700 gramů pervitinu, digitální váhy, injekční stříkačky, finanční hotovost v řádech statisíců korun a další věci určené k distribuci pervitinu. Nejvíce pervitinu zajistili kriminalisté v bytě v Ostravě,“ uvedla Javorková.

Většina obviněných podle policie pervitin užívá a v minulosti byli za drogovou trestnou činnost opakovaně trestáni. „Drogu distribuovali především ve Zlínském kraji a podle kriminalistů rozdistribuovali za půl roku nejméně čtyři kilogramy pervitinu, přičemž gram drogy prodávali za 1000 až 1500 korun. Nejaktivnější z nich se živili pouze prodejem drog a nikde nepracoval,“ uvedla mluvčí. Páchaná trestná činnost podle ní byla důmyslně promyšlená, což znesnadňovalo policistům její odhalení.

Vyšetřovatel všech osm lidí obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s trestní sazbou od pěti do 12 let. Čtyři obvinění jsou stíháni vazebně, zbývající na svobodě. „Jeden z obviněných byl navíc covid pozitivní a tato skutečnost kriminalistům ztěžovala práci. Nyní je kvůli onemocnění ve speciálním režimu i ve vazbě,“ doplnila Javorková. Kriminalisté na případu nadále pracují.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte