Za jízdu v opilosti uložil soud starostce Žatce pokutu 110 000 korun

24.11.2020
Redakce

Exsenátorka, jejíž funkční období skončilo letos na podzim, podle obžaloby řídila pod vlivem alkoholu v dubnu. Policisté zjistili její provinění při dopravní kontrole v Žatci 9. dubna. V krvi měla přes jedno promile alkoholu, což je trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten podle zákona pachateli hrozí odnětí svobody nepodmíněně na jeden, respektive až na 3 roky, vedle toho teoreticky peněžitý trest do 5 milionů Kč a zákaz řízení na 1 až 10 roků.

Hamousová se ke skutku již dřív přiznala, omluvila se za něj a požádala o vydání k trestnímu stíhání. V květnu v Senátu mimo jiné uvedla, že si je vědoma toho, že nejednala správně, stydí se za to a mrzí ji to. „V té době jsem reagovala pod tíhou situací, pod nátlakem událostí, dnes bych takto nepostupovala. Samozřejmě, že mě to velmi mrzí,“ uvedla dnes Hamousová. „Pro mě je největší trest to, že jsem nepostupovala v souladu se zákonem, když jsem tak postupovala celý život, je mi to velmi líto,“ doplnila se slzami v očích starostka.

Respirátory, které pro nemocnici Hamousová sehnala, byly podle ní z různých míst, mimo jiné z chemického výrobního podniku. Ředitel nemocnice Jindřich Zetek, který dnes u soudu vypovídal jako svědek, řekl, že respirátorů typu FFP3 byl na jaře kritický nedostatek. „Sháněl jsem osobní ochranné pomůcky po všech frontách,“ dodal ředitel. Ohledně pomůcek komunikoval i s Hamousovou, dodal.

vera/čtk

Dopravní nehoda

Alkohol řádil na dálniciNepřehlédněte