Za mrazivé noci přenocoval muž z Ústí v odstaveném autě, s sebou si ráno odnesl i cenný suvenýr

26.5.2022
Jan Veselý

Kvalitní spánek je jednou ze stěžejních veličin, které ve svém součtu umožnují žít plnohodnotný život. Jeho absence je naopak jednou z hlavních příčin nejedné životní patálie. Ovšem ne vždy tato jednoduchá rovnice dostává své absolutní pravdivosti. Přeci jen je zde stále proměnná jménem člověk.

Během studené Ústecké noci poblíž supermarketu v Doubí si místní zkušený chmaták hledal místečko, kde by mohl v aspoň relativním teple složit hlavu. Jeho pozornosti neunikl automobil, který zde již delší dobu, bez jakékoliv pozornosti okolí stál. Od vysněného večera v pohodlí automobilové sedačky ho tudíž dělily pouze zamčené dveře. Tuto překážku však vyřešil náš „velký mozek“ místního zločinu pomoci opodál ležícího kamene. Skrz rozbité okénko pak již bez problémů odemkl vchod do svého prozatímního útočiště. Když pak ráno automobil opouštěl, tak se hodlal ihned vydat vstříc okolnímu světu. Ovšem jeho oči spočinuly na autobaterii, která ležela kousek od jeho hlavy. A tak se do nového dne pustil i s cenným lupem.

Ovšem rozbité okénko neuniklo pozornosti projíždějící policejní hlídky. Policie během chvíle dík kamerovým záznamům svého starého známého vypátrala. Ten pak během výslechu bez problémů vypověděl o svém řádění vše do nejmenších podrobností. Jako odměnu si tímto činem vysloužil obvinění z přečinu krádeže. Protože to není poprvé, co vedl podobný rozhovor s policisty, tak se může těšit na velmi pravděpodobný pobyt za mřížemi. To by pro něj nebylo nic nového, posledně si podobné prázdniny do svobody užil v roce 2019.

Zdroj: PČRNepřehlédněte