• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Za týrání dětí ve školce v Klášterci nad Ohří navrhla policie obžalobu

  13.2.2020
  Marcel Mihalik

  Policie obžalovala tři osoby v případu údajné šikany dětí v MŠ Stonožka v Klášterci nad Ohří. Jedna z matek obvinila učitelky z toho, že mají být na děti vulgární, bít je a nutit do jídla, dokud se nepozvrací.

  Případ šetřila policie půl roku. Na školku podala trestní oznámení matka loni v létě. „K dětem v této školce učitelky nesmějí být vlídné a laskavé. To, co nás učili na pedagogických fakultách a co běžně v praxi funguje, se tu vnímá jako selhání,“ popsala pro Náš REGION jedna z učitelek, jejíž identitu jako důvěryhodného zdroje redakce chrání. „Všimla jsem si, že děti se během spaní nevrtí a leží jak vojáčci. To mi přijde nepřirozené. Myslím, že za tím musel být nějaký dril,“ podělila se o svůj zážitek další z nepedagogických zaměstnankyň školky, která figuruje v roli svědka.

  Týraly nejcennější poklad?

  „To, čeho jsme byly svědky, si ani nechceme znovu připomínat. Jako matka dáváte do školy ten nejcennější poklad, jaký máte. A doufáte, že se o něj budou náležitě starat. Když ale potom vidíte, že zhruba tříleté dítko, které neposlouchá, dostane takovou facku, až druhou chytí o stůl, u kterého jí, to by se ve vás krve nedořezalo,“ líčila pro Náš REGION další svědkyně, která může vypovídat u soudu v případě, že se to před něj dostane.

  Policie šetří údajné týrání ve školce. Klášterec nad Ohří s vyhazovem učitelek vyčkává

  Kauza vzbudila emoce na sociálních sítích, kdy rodiče požadovali potrestání učitelek a zásah města. Klášterec nad Ohří však ctí presumpci neviny a do případu nezasahuje. „Takové ženské nemají s dětmi vůbec pracovat,“ shodují se ale rodiče.

  radar

  Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

  K věci se nechce vyjadřovat ani ředitelka školky, která nařčení z týrání odmítala už loni. „Neděje se zde nic, co by negativně ovlivňovalo vzdělávání dětí. Všechny učitelky v MŠ Stonožka jsou kvalifikované zkušené profesionálky, které se věnují dětem podle jejich potřeb a zájmů, přistupují k nim individuálně, chovají se přívětivě. Potvrzují to osobní kontroly a hospitace, které jsem v MŠ Stonožka v minulém období provedla nejen já, ale i má zástupkyně,“ kryla si před trestním stíháním záda ředitelka Jitka Vlková.

     Nepřehlédněte