Základní školy v Ústí se letos dočkají modernizace učeben za 70 milionů

22.1.2023
Doris Drienová

Odborné učebny ve čtyřech základních školách v Ústí nad Labem se budou letos modernizovat. Odhadované náklady přesahují 70 milionů korun, příspěvek z Evropské Unie bude činit asi 60,5 milionu a dotace ze státního rozpočtu okolo 3,6 milionu. Oznámil to městský radní Pavel Tošovský (nez.). Některé školy ve městě už podle něj v minulosti dotace na vybudování moderního zázemí čerpaly.

Modernizace učeben se týká Základní školy Jitřní, Základní školy Palachova, Základní školy Nová a Základní školy Neštěmická. „Většinou jde o vybudování jazykových a IT učeben. Součástí je i plná konektivita (připojení elektronických zařízení k internetu) včetně souvisejících stavebních prací,“ doplnil náměstek primátora Bohumil Ježek (SPD).

Učebny budou bezbariérové a méně pohybliví žáci či učitelé budou mít v blízkosti nich také toalety. „Cílem je zabezpečení moderní výuky v souladu se současnými metodami vzdělávání,“ dodal náměstek.

Město bude doplácet asi deset procent z celkové částky, řekl Tošovský. Město už dřív uspělo v dotačních výzvách Integrované strategie Ústecko-chomutovské aglomerace (ITI). Tehdy měly na příspěvek nárok pouze dvě školy. „Jedná se tady už o takový běžící cyklus dotací na modernizaci učeben. Typický příklad je základní škola Elišky Krásnohorské, kde je nový výtah a dvě učebny fyziky a chemie,“ připomněl jeden z projektů radní.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte