Západočeské derby je tady, Energie hraje na ledě trápící se Plzně

27.9.2022
Roman Kořinek

Hokejisté karlovarské Energie se dnes pokusí zopakovat výkon z Třince a vybojovat další extraligové body na ledě Plzně. Ta se zatím v dosavadním průběhu nového soutěžního ročníku trápí a nemá na svém kontě zatím ani jeden bod.

V posledním kole měli hráči Karlových Varů neplánované volno, neboť byl jejich domácí zápas s Olomoucí odložen kvůli nezpůsobilé ledové ploše a Plzeň prohrála na ledě pražské Sparty. Ani jedno z mužstev nezačalo extraligovou sezonu dobře. Karlovy Vary se ale po zlepšujících se výkonech dočkaly výhry na ledě Třince, která je velmi cenná zejména kvůli skvělému týmovému a obětavému výkonu.

Plzeňští Indiáni se ale zatím bodového zisku nedočkali a museli přečkat i nečekaně rychlou výměnu trenérů, kdy duo Baďouček – Říha nahradil Petr Kořínek a František Bombic. Ani noví trenéři ale zatím k úspěchu svůj tým nedovedli.

Hráči i fanoušci Energie věří, že se jim to nepovede ani dnes a že si svěřenci trenéra Davida Bruka připíší do tabulky další důležité body. Zápas bude mít speciální náboj pro útočníka Tomáše Redlicha, který dnes nastoupí ke svému stému extraligovému zápasu v dresu Energie.

Zápas pátého extraligového kola mezi Indiány Plzeň a Energií Karlovy Vary se hraje dnes od půl šesté večer na plzeňském zimním stadionu. Karlovarští fanoušci pořádají do Plzně zájezd autobusem. Více informací najdete na klubovém webu, kde jsou zveřejněné i informace o možnosti vrácení vstupenek na odložený zápas s Olomoucí.

Zdroj: vzNepřehlédněte