• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Zasekávák. I v malé kavárně může být pozoruhodná galerie

    4.8.2020

    V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte jeho obrazy rádi, přiblížíme polohu galerie – Jaselská 20, vedle známé pivnice U veverky.

    Miloš Vacík (*1969 v Praze), výtvarník, perkusionista, hráč na bicí nástroje, skladatel a textař není žádný neznámý na výtvarném a hudebním nebi. Studoval výtvarnou školu Václava Hollara na Žižkově. Je znám ze svých autorských projektů jako Šum svistu, Sluneční orchestr a v poslední řadě hlavně z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batacuda. Založil u nás první školu samby.

    V posledních letech se však víc a víc vrací zpět ke své výtvarné tvorbě. Barevná pastózní plátna, kresby tuší, kolorované vodovkami, kresby pastelkami a pastelem. Výtvarný projev souvisí s exotickými rytmy a etnickou hudbou, reflektuje Milošovi četné cesty po světě, vstřebávání místní kultury – hudební i výtvarné.

    I když si nejspíš řeknete, že výšin Gauguinových ještě nedosáhl, můžete si zážitek umocnit zdejší vynikající kávou. A to není citace reklamního sdělení, to je osobní procítěný zážitek.

    FOTO: Obrazy Miloše Vacíka

    Obrazy Miloše Vacíka - 1 DSC01011Obrazy Miloše Vacíka - DSC01010Obrazy Miloše Vacíka - DSC01017Obrazy Miloše Vacíka - DSC01019Obrazy Miloše Vacíka - DSC01020
    Další fotky
    Obrazy Miloše Vacíka - DSC01022


    Nepřehlédněte