• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Zasportujte si ve Zlíně. Zadarmo

  16.4.2024
  Simona Knotková

  Dospělým i dětem se 19. a 20. dubna otevře ve Zlíně více než 20 sportovišť.

  Lidé si budou moci zdarma pod vedením profesionálů vyzkoušet fotbal, ragby, taekwondo, lukostřelbu, florbal, kuželky, gymnastiku či golf, sdělila Anežka Gavendová z pořádajícího kulturního a kreativního centra Živý Zlín. Dny otevřených sportovišť se v krajském městě budou konat třetím rokem.

  „Ve Zlíně máme obrovské množství sportů a také řadu skvělých profesionálních trenérů. Právě pod jejich vedením mohou zájemci najít cestu k novému sportu a vyzkoušet si ho. Stejně tak se díky odbornému vedení mohou i u sportu, který už znají, dozvědět něco víc o technikách a prohloubit si znalosti a dovednosti. Během akce lze vyzkoušet celou škálu sportovních aktivit, od tance po bojové sporty,“ uvedl zlínský primátor Jiří Korec (ANO).

  Lidé se seznámí se sportovišti i trenéry a sportovci. „Každým rokem přibývají nové sporty, letos například vzpírání, šachy, pole dance nebo Spartan Training Group. Jednotlivá sportoviště se veřejnosti představí jiným způsobem. Zájemci si zdarma vyzkouší například odpálit míček v pálkařském tunelu s Baseball Clubem Cobblers, zúčastní se golfového tréninku či navštíví otevřenou lekci taekwonda. Gymnastika Zlín pak připravila pro zájemce zábavnou lekci pro děti i rodiče s gymnastickými a parkurovými prvky. V Tanečním klubu Fortuna Zlín si návštěvníci vyzkouší zábavnou výuku až pěti tanců pro děti a až osmi tanců pro dospělé i s ukázkou vystoupení reprezentantů na Mistrovství ČR,“ uvedla Gavendová. Lukostřelci nabídnou trénink i setkání s Tomášem Rožnovským, který získal ocenění 3D lukostřelec roku 2023.

  Sporty si budou moci vyzkoušet lidé bez ohledu na fyzickou kondici či zkušenosti. „V jakém čase je lekce otevřená, co k tomu je potřeba nebo zda je třeba se předem zaregistrovat pro omezenou kapacitu, zjistí zájemci na webu www.kulturazlin.cz,“ uvedla Gavendová.

  Na Dny otevřených sportovišť naváže v neděli 21. dubna Adrenaline Challenge Zlín na náměstí Míru, akce představí adrenalinové sporty.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte