Zbytky rozbředlého sněhu pokrývají silnice ve vyšších polohách Olomouckého kraje

22.1.2023
Doris Drienová

Na zbytky rozbředlého či ujetého sněhu si v neděli ráno musí dát pozor řidiči ve vyšších polohách Olomouckého kraje, kde v noci na sobotu napadlo několik centimetrů sněhu a policisté řešili řadu dopravních nehod. V noci na neděli byly slabé sněhové přeháňky už pouze místy. Situace na silnicích se zklidnila, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Zbytky rozbředlého sněhu ráno pokrývají hlavně silnice v horských okresech Šumperk a Jeseník. Na méně důležitých cestách je vrstva ujetého sněhu s posypem, která je v některých úsecích zledovatělá. Bez problémů je ráno sjízdná silnice přes Červenohorské sedlo, která spojuje oba dva okresy.

Na Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku jsou silnice ráno holé a mokré. Ve vyšších polohách Prostějovska jsou holé a suché, méně důležité cesty tam pokrývá vrstva ujetého sněhu. Na hlavním silničním tahu ze Šternberka na Olomoucku směrem na Lipinu ráno kamion zapadl do bahna u krajnice a zablokoval jeden jízdní pruh. Provoz na místě řídí policie, u nehody zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte