• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Zeman přivítal v Lánech Babiše. Podávala se kachní paštika a svíčková

  2.1.2018
  Ondřej Hudec
  Další fotky

  Premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou dorazili do prezidentského zámku v Lánech na tradiční novoroční oběd předsedy vlády s hlavou státu. Hostí je prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou. Setkání by mělo trvat více než hodinu. Do zámeckého areálu přijeli premiér se ženou ve 13:30.

  Babiš a Zemanová sladili oblečení

  Na úvod návštěvy v Lánech předal Zeman kytici premiérově manželce a Babiš Zemanově. Oba páry působily vzájemně sladěným dojmem: Zeman měl kravatu vínové barvy, zatímco Monika Babišová přišla ve vínových šatech, Babiš měl modrou kravatu a první dáma zvolila modré šaty. Premiér se ženou se také ještě před obědem podepsali do návštěvní knihy lánského zámku, žádný další vzkaz ale nezanechali.

  Praha 6 tlačí na Babiše: Prosaďte most přes Vltavu mezi Suchdolem a Bohnicemi

  Přestože se o novoročním obědu premiéra s prezidentem obvykle hovoří jako o společenské události, debatě o politice se patrně jeho účastníci nevyhnou. Babiš příští týden předstoupí před Sněmovnu se žádostí o důvěru pro svou jednobarevnou menšinovou vládu, kterou by ale podle vyjádření ostatních sněmovních stran získat neměl. Zeman chce ještě před hlasováním Babiše přímo ve Sněmovně podpořit svým vystoupením.

  Bohaté polední menu

  Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na Twitteru uvedl, že prezidenta s premiérem čeká jako předkrm kachní paštika se žampiony dušenými v portském víně, dále hovězí vývar s játrovými knedlíčky a jako hlavní chod svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem. Jako dezert dostanou zmrzlinový pohár s ovocem.

  Zeman prověřil budoucí ministryni práce. Zaměří se na úpravu penzí a revizi dávek

  Základem svátečního menu bývá zpravidla zvěřina nebo tradiční český pokrm. Loni i předloni se v Lánech podávala daňčí svíčková pečeně na smetaně s kynutým nebo karlovarským knedlíkem.

  FOTO: Zeman přijal v Lánech Babiše

  Zeman přijal v Lánech Babiše - andrej a monika babišZeman přijal v Lánech Babiše - lany-1798863_960_720Zeman přijal v Lánech Babiše - BabišZeman přijal v Lánech Babiše - ZemanZeman přijal v Lánech Babiše - Zeman
  Další fotky
  Zeman přijal v Lánech Babiše - BabišZeman přijal v Lánech Babiše - A_Babiš_Praha_2015

     Nepřehlédněte