Žena má dvě vagíny. Jak to ovlivňuje její sexuální život?

4.7.2021
Simona Knotková

Paige DeAngelo se o svém stavu dozvěděla až v 18 letech během rutinní gynekologické prohlídky. Do té doby měla problémy s nepravidelnou menstruací. Nikdy by ji nenapadlo, že domnělá nepravidelnost jsou ve skutečnosti dvě periody, každá z jiné dělohy. Lékaři ženě diagnostikovali anomálii, které se latinsky říká uterine didelphys. Na první pohled to ale poznat nejde.

Nepodceňujme vůni ženské vaginy. Umí přilákat milence nebo upozornit na skryté nemoci

„Lidé si myslí, že mám navenek dvě vagíny. Kdyby tomu tak ale bylo, přišla bych na to dřív než v 18,“ říká DeAngelo. Vysvětluje, že v jejím případě se jedná spíše o dvě menší půlky, které jsou dohromady velké jako jeden orgán.

Znamená to také, že pokud by někdy otěhotněla, nadále může mít menstruaci. Dvě pohlavní ústrojí s sebou bohužel nesou i větší riziko potratu nebo předčasného porodu. Ženě proto bylo doporučeno, aby v budoucnu raději zvážila možnost náhradní matky.

„Je to skličující, ale jsem typ člověka, co sklenici vidí napůl plnou. Mluvila jsem se ženami, které trpí stejnou diagnózu a některé z nich děti mají. Toto vědomí mi prozatím stačí.“

O své diagnóze otevřeně mluví na TikToku, kde ji sleduje přes 300 tisíc lidí. A pokud by vás jako většinu jiných lidí zajímalo, jak to má žena se sexuálním životem, tady je její odpověď: „Mám přítele a v tomto směru mi všechno funguje.“

Zdroj: Daily MailNepřehlédněte