Žena předstírala, že má rakovinu. Z darovaných peněz si užívala

30.6.2022
Simona Knotková

Čtyřiačtyřicetiletá Nicole Elkabbas z anglického města Broadstairs předstírala těžkou nemoc, aby snadno přišla k penězům. Díky sedmi stovkám dobrodinců se jí podařilo vydělat 45 tisíc liber (více než 1,2 milionu korun).

Nicole Elkabbas získala peníze díky crowdfundingu. Na stránce GoFundMe se v roce 2018 vydávala za svou vlastní matku a tvrdila, že dcera Nicole, matka samoživitelka, onemocněla rakovinou vaječníků a potřebuje peníze na operaci. Příběh byl doplněn o fotografii z nemocnice.

Indka 36 let předstírala, že je muž, aby mohla dceru vychovávat sama

Vybrané peníze však nikdy nebyly použity na nákladnou léčbu, Elkabbas totiž rakovinou netrpěla. Snímek pocházel z doby, kdy byla hospitalizována kvůli operaci žlučníku. Když kampaň na výběr peněz skončila úspěchem, všechny peníze shrábla a užívala si díky nim na luxusních dovolených, drahých večeřích a v kasinech. Na podvod přišel teprve lékař, k němuž žena přišla na konzultaci.

U soudu tvrdila, že je nevinná a že byla skutečně přesvědčená o tom, že má nádor. Soud na její slova nedal a poslal ji na dva roky a devět měsíců do vězení. Jako náhradu škody přitom musela zaplatit pouhých pět liber z důvodu nedostatku financí.

GoFundMe všechny vybrané peníze vrátilo dárcům.

Zdroj: Metro.co.uk


Témata:

Nepřehlédněte