Zimní Masters of Rock proběhne covidu navzdory

24.11.2021
Redakce

Zimní verzi mezinárodního rockového festivalu Masters of Rock, která je naplánovaná na tuto sobotu v hale Datart ve Zlíně, pořadatelé ani přes zhoršující se epidemickou situaci neruší. Předpokládají však výrazně nižší návštěvnost než v předchozích ročnících. Podle úterního vyjádření hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše budou v regionu od pondělí nejspíše zakázány akce nad 100 lidí.

„Padlo, že opatření budou platná od pondělí. Počítáme s tím, že zimní Masters of Rock proběhne. S předstihem přilétají kapely, staví se pódium, takže bychom z toho neměli jak utéct,“ uvedl ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. U vstupů do haly podle něj budou pořadatelé kontrolovat, zdali mají návštěvníci potvrzení o dokončeném očkování nebo o prodělaném onemocnění covid-19 v uplynulých 180 dnech.

Lidé, kteří nejsou očkovaní a na kulturní akce tedy od pondělí 22. listopadu až na výjimky nesmějí, by se podle organizátorů s žádostmi o refundace za zakoupené vstupenky měli obracet na ministerstvo financí. „Máme k tomu stanovisko ministerstva kultury,“ řekl Daron.

Hlavními lákadly 16. ročníku zimní verze festivalu jsou finské kapely Sonata Arctica a Korpiklaani a německá formace Freedom Call. V součtu by mělo vystoupit devět skupin, žádná z nich v posledních dnech účast neodřekla. „Kapely ani nemají žádný důvod. Mají koupené letenky, zajištěné transporty, hotely. Všechny kapely, které slíbily, do Zlína přijedou,“ uvedl Daron.

Loni se festival kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru neuskutečnil. V předchozích ročnících jej pravidelně navštěvovalo několik tisíc lidí. Letos organizátoři očekávají slabší návštěvnost. „Návštěvy na všech kulturních akcích jsou v téhle době daleko menší. Počítáme s méně než s poloviční návštěvou, než na kterou jsme byli zvyklí. Hala by měla být zaplněná tak z poloviny,“ řekl Daron. Řádově podle něj dorazí stovky fanoušků.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte