Zimní stadion v Děčíně bude mít novou střechu za 26 milionů

28.5.2020
Redakce

„Majetek města je nutné obnovovat a zimní stadion si tuto investici určitě zaslouží. Proto jsem rád, že se podařilo tuto akci prosadit a vyčlenit na ni finanční prostředky,“ uvedl náměstek primátora pro územní a investiční rozvoj Vladislav Raška (Náš Děčín).

Město se do investice pustilo i přes výrazné propady příjmů kvůli pandemii koronaviru. „Střecha zimního stadionu je totiž ve špatném stavu, dovnitř dlouhodobě zatéká, proto se město rozhodlo, že tuto investici nezastaví,“ uvedl Stínil s tím, že výměna čeká celou hlavní střechu budovy. „Ostatní menší střechy již prošly opravou,“ doplnil mluvčí.

Stavba by měla být dokončena letos v listopadu. Nastávající hokejovou sezonu oprava neovlivní.

Město bude také investovat do sportovního zázemí na právě vznikajícím multifunkčním sportovišti. „Po dokončení tu budou k dispozici dvě multifunkční hřiště s umělým povrchem. Na jednom hřišti se bude moci hrát například malý fotbal, volejbal, nohejbal, tenis či basketbal, na druhém pak hokejbal a in-line hokej,“ řekl Stínil. Město za sportoviště zaplatí 30 milionů korun. Součástí areálu bude také skatepark, šatny, toalety a sprchy. Multifunkční sportoviště by mělo být hotové za několik týdnů.

vera/čtk

Národní zvíře Pákistánu. V děčínské zoo se narodila mláďata vzácné kozy šrouborohéNepřehlédněte