Živnostníkem roku v Ústeckém kraji je výrobce dětských hřišť

12.9.2021
Jan Štoll

Po prvním Kratochvílově pískovišti došlo na první herní sestavu. Ta se prodala dříve, než byla hotová, a tak to šlo dále. Kratochvíl koupil nový pozemek, na které chce postavit dům, výrobnu, sklad, provozovnu a showroom. „Protože stále vymýšlím nové sestavy a rozšiřuji sortiment, schází mi na takovou výrobu prostory. Ale i přesto zatím vše stíhám a snažím se dodávat včas a v co největší kvalitě,“ říká Miloš Kratochvíl.

Všechny sestavy jsou si podobné, ale i přesto od zákazníků slýchává, že ty jeho jsou hezčí než od konkurence. Sestavy vždy kotví do země na betonové patky, čímž zajišťuje stabilitu hřiště a jeho delší životnost. Všechno dřevo je impregnované před dřevokazným hmyzem, plísněmi a houbami. Sestavy lze na přání pozměnit a upravit. Svou prací dělá radost dětem a z toho plyne i spokojenost rodičů.

„Jeho živnost mě ze všech příběhů zaujala nejvíce. Vyrábí věci pro koncové zákazníky a dělá zároveň radost těm nejmenším,“ okomentovala vítěze porotkyně Lenka Husáková z MONETA Money Bank. Kratochvíl zvítězil i v doprovodné kategorii Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonat nejrůznější nástrahy osudu, nevzdali to a pracují dál.

Druhé místo získal Ladislav Bittner věnující se natáčení rodinných a svatebních videí. Třetí příčku obsadila Michaela Weikertová, která pomáhá firmám s prezentací.

Vítězná společnost Kovosreal byla založena v roce 1997. Jejím hlavním výrobním programem je výroba kovových polotovarů pro další zpracování, nábytku, práškové lakování a nástrojářská zakázková výroba. Je rodinnou, ryze českou firmou, která má aktuálně 90 zaměstnanců. „Vnímáme firmu jako svoji rodinu, několik celých rodin zaměstnáváme, a tak k nim také přistupujeme,“ říká manažerka marketingu a dcera zakladatele Kamila Hejduková.

Největší výhodou rodinné firmy je podle ní přímé řízení a možnost se okamžitě rozhodovat. Nákupem nových strojů a vytvořením nových pracovních míst zefektivnila v poslední době svou výrobu. Zákazníky jsou české pobočky předních evropských výrobců zejména z chladírenského průmyslu.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma Samohyb, tvůrce softwarových řešení. Bronzovou příčku obsadila společnost Hezké domy poskytující odlehčovací pobyty pro osoby s tělesným nebo duševním onemocněním.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků bude 7. prosince na pražském Žofíně.

Zdroj: VZNepřehlédněte