Zlínský kraj podpoří stipendiem studenty zdravotnických oborů

24.11.2021
Redakce

Zlínské hejtmanství podpoří částkou 860 tisíc korun ze svého stipendijního programu studenty lékařských i nelékařských zdravotnických oborů, kteří se rozhodnou pracovat v nemocnicích Zlínského kraje. Letos je o stipendia rekordní zájem. Smyslem podpory je motivovat mladé lékaře a zdravotní sestry, aby šli pracovat do nemocnic v regionu, uvedl v tiskové zprávě Jan Vandík z kanceláře hejtmana.

Poskytnutí dotací čtyřem nemocnicím Zlínského kraje projednali krajští radní a doporučili jejich schválení krajskému zastupitelstvu. „Společně s našimi nemocnicemi pokračujeme v poskytování stipendií studentům vysokých či vyšších odborných škol, kteří se rozhodnou po absolvování studia v těchto nemocnicích pracovat. Chceme tím přispět k řešení nedostatku lékařů i nelékařského zdravotnického personálu, s nímž se potýkají nemocnice nejen v našem kraji, ale i v celé republice,“ uvedla náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová.

Program na podporu zdravotníků funguje v kraji od roku 2016. Podle náměstkyně je o něj letos rekordní zájem. „Přistoupili jsme proto k navýšení původní alokace programu ze 750 na 860 tisíc korun, abychom uspokojili všechny podané žádosti,“ doplnila Sehnalová.

Kroměřížská nemocnice by měla dostat 500 tisíc korun, Uherskohradišťská nemocnice 75 tisíc korun, Vsetínská nemocnice 235 tisíc korun a Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně 50 tisíc korun. K těmto penězům nemocnice přidají své vlastní prostředky minimálně ve stejné výši, následně přistoupí k vyplácení stipendií. Podle zástupců kraje by je měli získat jeden lékař, šest zdravotníků v prezenční formě vzdělávání a 12 zdravotníků studujících distančně.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte