• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Zloděj z pražského zlatnictví se z lupu dlouho neradoval

    16.8.2022

    Kriminalisté dopadli čtyřiatřicetiletého muže, které podezírají z přepadení zlatnictví v Praze 6. Prodavačku podle policistů ohrožoval nožem, poté vzal z pokladny několik tisíc korun. Zadrželi ho hned následující den po činu, který se stal v pátek 12. srpna odpoledne. Obviněnému, v minulosti již trestanému muži, hrozí v případě odsouzení až desetiletý trest vězení.

    Podezřelý podle policistů vešel do provozovny v pátek odpoledne a zpočátku se choval jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval s prodavačkou kvůli prodeji šperku. „Během chvilky se však jeho chování změnilo. Nečekaně vytáhl na ženu nůž, chytil ji za ruku a chtěl po ní hotovost. Nakonec skočil na prodejní pult v místě pokladny, ze které odcizil několik tisíc korun,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

    Na útěku u dveří narazil na svědka, který se ho pokusil zadržet. I toho ohrožoval nožem, až ho z prodejny násilím vystrčil a utekl.

    Kriminalisté po vyhodnocení kamerových záznamů a výslechů svědků identifikovali podezřelého a vytipovali několik míst, kde by se mohl nacházet. Necelých 24 hodin po přepadení muže zadrželi.

    „V uplynulých dnech bylo čtyřiatřicetiletému recidivistovi sděleno obvinění pro trestné činy loupež a vydírání, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Byl také podán návrh na jeho vzetí do vazby,“ dodal Rybanský.

    Zdroj: ČTK, sk



    Nepřehlédněte