• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Zoologická zahrada v Olomouci zdražuje vstupné

  29.2.2024
  Doris Drienová

  Zoologická zahrada v Olomouci od 1. března zdraží vstupné pro dospělé i dětské návštěvníky.

  Zdražení bude o 20 korun. Zatímco dospělý dosud za vstup do zoo v hlavní sezóně zaplatil 140 korun, od března to bude 160 korun. Cena dětského vstupného vzroste ze 100 korun na 120. Médiím to ve čtvrtek sdělil ředitel olomoucké zoo na Svatém Kopečku Radomír Habáň.

  „Navýšení běžného vstupného jsme dlouhý čas odkládali z důvodu budování inženýrských sítí, z něhož pramenila jistá omezení pro návštěvníky, kterých jsme si byli vědomi,“ uvedl Habáň. Zoo od března také změní roční rodinné vstupné, které zahrnuje deset vstupů a nyní stojí 900 korun. Zoo zavede nové formáty zahrnující například vstupné pro dvě dospělé osoby a jedno dítě či pro dvě dospělé osoby a čtyři děti. U těchto variant bude vstupné dražší o deset korun. „Vstupné pro školy a psy zůstává neměnné, cena vláčku se z původních 50 korun zvýší na 60 korun,“ dodal Habáň.

  Dvě koruny z každé vstupenky zoo pošle na podporu záchranných projektů. „Zoo Olomouc se tak tímto krokem zapojuje do finanční podpory svých záchranných projektů, neboť jednou z hlavních úloh moderních zoologických zahrad je ochrana zvířata jejich přirozeného prostředí, ve kterém žijí,“ uvedla mluvčí zoo Iveta Gronská.

  Branami zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce loni prošlo 381.818 návštěvníků, meziročně jich bylo o 14.107 více. Byla to nejvyšší návštěvnost za posledních 25 let. Návštěvnost zoo v posledních třech letech roste. V roce 2021 evidovala 367.248 návštěvníků, o 73.791 více než v roce 2020, kdy návštěvnost prudce klesla kvůli pandemii koronaviru a preventivním opatřením. V roce 2022 do zoo zavítalo 367.711 lidí.

  Olomoucká zoo na ploše 42 hektarů chová 1828 zvířat v 387 druzích. Zřizovatelem zoologické zahrady je olomoucký magistrát, který dotuje její provoz. Zahrada si vlastními aktivitami vydělá zhruba polovinu částky potřebné na provoz.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte