Zuzana Stirská díky zpívání procestovala svět, teď už jezdí jen do Davle. Proč?

31.3.2018
Andrea Cerqueirová

Výjimečně to nebude v neděli, neboť, jak řekla, v květnu už mnoho lidí bude víkendy trávit na chatě u vody. Stejně jako host večera, režisér Zdeněk Troška, i ona se těší, až bude tepleji. Síly totiž z velké části načerpává na chatě v Davli. Na koncertech často říká, že díky tomu, že zpívala na zaoceánských lodích, procestovala takřka celý svět. Dnes už ale, nadneseně řečeno, jezdí jen do Davle.

FOTO: Zuzana Stirská

Zuzana Stirská - Zuzana Stirská (4)Zuzana Stirská - Zuzana Stirská (6)Zuzana Stirská - Zuzana Stirská (1)Zuzana Stirská - Zuzana Stirská (3)Zuzana Stirská - Zuzana Stirská (5)
Další fotky
Zuzana Stirská - Zuzana Stirská (2)

Proč Davle?

Vyhovuje jí, že do Davle je to z Prahy autem třicet minut, navíc vlak Posázavský Pacifik zastavuje v Praze přímo před domem, kde žije s manželem. V Davli relaxuje, plave v řece i pracuje na zahradě, kde kdysi býval ovocný sad.

Druhý nejvyšší kamenný most ve střední Evropě slouží už 118 let. Víte, kde je?

„Nechali jsme tam jen listnatou jabloň, pod kterou musíme denně zametat, jinak jsme zde zasadili cypřiše, metasekvoje, túje nebo jalovce, což nedělá vůbec žádnou práci, jako štít před sousedy tu máme veliký bambus, který je zelený i v zimě,“ uvedla před časem.

Pro zábavu pěstuje maliny, které „rostou samy“, dýně Hokaido, z kterých s manželem „vaří kdeco.“ „Manžel občas poseká trávu, dělá to hrozně rád a na můj vkus častěji, než by musel. Já mám radši přírodní trávu, on jakožto Němec to musí mít přesně,“ dodala.

FOTO: Davle

Davle - Davle z mostu Vltavanů (r. 2008)Davle - Nádraží v Davli (r. 2008)Davle - Davle z vyhlídky u Oleška (r. 2008)

 Nepřehlédněte