15℃
Dnes je 21. srpen , svátek má Johana

Národ pivařů nezklamal! Na velkopopovických Ladovských hodech to žilo navzdory mrazivému počasí

Další fotky

Přes mrazivé počasí ovládly v sobotu 3. března nádvoří velkopopovického pivovaru již tradiční Ladovské vepřové hody s bohatým doprovodným programem.

Reklama

Přímo z Plzně přijela bednářská parta Plzeňského prazdroje, která jako poslední pivovarská parta vyrábí dubové sudy a kádě tradičním způsobem, dále bylo k vidění bourání prasete v provedení řeznického mistra Tomáše Hudery, jehož kolega Michal Kovařík zase ukázal, jak se jelita a jitrnice plní. Nechyběla parta řezníků z Vojenic, uzenář Arnošta Dvořák či mistr škvarkař Radomír Sekyra.

FOTO: Ladovské hody 2018

Ladovské hody 2018 - Ladovské hody – Ukázka bednářské práceLadovské hody 2018 - Ladovské hody – O čepování piva byl zájemLadovské hody 2018 - Ladovské hodyLadovské hody 2018 - Ladovské hody – Malí kozlíciLadovské hody 2018 - Ladovské hody 1
Další fotky
Ladovské hody 2018 - Ladovské hody – Řeznický mistr Tomáš HuderaLadovské hody 2018 - Ladovské hody – Prohlídka pivovaruLadovské hody 2018 - Ladovské hody 2018

Samozřejmě, že se především ochutnávalo a to jak vepřové pochoutky, tak lahodný velkopopovický kozel. Snědlo se přes dva tisíce jitrnic a jelit, také koblihy, koláče, štrúdly a vypilo devět sudů piva. Kdo si prohlédl pivovar i zevnitř, určitě neprohloupil, mohl si tam za dozoru pivovarského odborníka načepovat pivo sám. A samozřejmě, že byl přitom i maskot pivovaru, šestiletý kozel Olda i dva malí kozlíci.

Pivní turistika: Do Velkopopovického pivovaru pojede zvláštní vlak

V dubnu se půjde po Stezce barona Ringhoffera

Jednalo se o první akci pivovaru v tomto roce, po níž budou následovat další. Ještě před červnovým velkým Dnem kozla, jinak slavnostech piva Velkopopovický kozel a pivovaru, to bude 21. dubna Pochod krajinou barona Ringhoffera. Na dvacetikilometrovou trasu romantickou krajinou Velkopopovicka a Kamenicka se bude jako vždy vyrážet z nádraží v Mirošovicích a jeho součástí bude i zastávka ve velkopopovickém pivovaru na nefiltrovaného Kozla.

FOTO: Ladovské hody – dřívější ročníky

Ladovské hody – dřívější ročníky - Hody Velké Popovice (2)Ladovské hody – dřívější ročníky - Hody Velké Popovice (3)Ladovské hody – dřívější ročníky - Hody Velké Popovice (1)Ladovské hody – dřívější ročníky - Kozel OldaLadovské hody – dřívější ročníky - Velkopopovický pivovar (1)
Další fotky
Ladovské hody – dřívější ročníky - Velkopopovický pivovar (2)Ladovské hody – dřívější ročníky - Kozel Olda ve Velkopopovickém pivovaru

Předtím se ale projdete z Mirošovic kolem Štičího rybníku a Lomnického potoka k zastávce na stezce v Dolní Lomnici nazvané Tvář Ringhofferovy krajiny a další zastávce Lesní studny. Z Velkých Popovic pak budete pokračovat dál až do Kamenice a Kostelce u Křížků.

Nové město pražské slaví. Před 670 lety ho založil Karel IV. kvůli věštbě. Co říkala?

 

Dnes, 18:17
Od 1.9. 2018 by měla být v provozu nová autobusová linka 228 - POLIKLINIKA MALEŠICE -...
Včera, 15:28
Ačkoliv se to v době aktuálních veder a všeobecného sucha zdá téměř nemožné, i nyní...
19.8.2018
Čtyřicetiletý muž, kterého policisté podezírali ze středeční vraždy stejně staré ženy v Kamenici nedaleko Prahy,...
18.8.2018
Hledaný muž vlatní psa, který od začátku tohoto roku napadl dvě ženy. Zranil je v...
17.8.2018
Nezvaný host se volně pohyboval po domě na Praze Jih. Do domu v obci Mirošovice...
17.8.2018
Čtyřicetiletý muž, kterého policisté podezírali ze středeční vraždy stejně staré ženy v Kamenici nedaleko Prahy,...
17.8.2018
Policisté z obvodu Praha Venkov - Jih – pátrají po neznámém pachatel, který v době...
16.8.2018
Žena, která ve středu zemřela na následky střelného poranění v nemocnici, byla zavražděna. Uvedla to...
16.8.2018
Oprava komunikace v ulici Rozmarná ve Lhotě bude zahájena 17. 8. 2018, oprava silnice v...
16.8.2018
Mezi Jílovým u Prahy a Petrovem se ke konci července čelně srazila dvě osobní auta....
Reklama