21℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Národ pivařů nezklamal! Na velkopopovických Ladovských hodech to žilo navzdory mrazivému počasí

Další fotky

Přes mrazivé počasí ovládly v sobotu 3. března nádvoří velkopopovického pivovaru již tradiční Ladovské vepřové hody s bohatým doprovodným programem.

Reklama

Přímo z Plzně přijela bednářská parta Plzeňského prazdroje, která jako poslední pivovarská parta vyrábí dubové sudy a kádě tradičním způsobem, dále bylo k vidění bourání prasete v provedení řeznického mistra Tomáše Hudery, jehož kolega Michal Kovařík zase ukázal, jak se jelita a jitrnice plní. Nechyběla parta řezníků z Vojenic, uzenář Arnošta Dvořák či mistr škvarkař Radomír Sekyra.

FOTO: Ladovské hody 2018

Ladovské hody 2018 - Ladovské hody – Ukázka bednářské práceLadovské hody 2018 - Ladovské hody – O čepování piva byl zájemLadovské hody 2018 - Ladovské hodyLadovské hody 2018 - Ladovské hody – Malí kozlíciLadovské hody 2018 - Ladovské hody 1
Další fotky
Ladovské hody 2018 - Ladovské hody – Řeznický mistr Tomáš HuderaLadovské hody 2018 - Ladovské hody – Prohlídka pivovaruLadovské hody 2018 - Ladovské hody 2018

Samozřejmě, že se především ochutnávalo a to jak vepřové pochoutky, tak lahodný velkopopovický kozel. Snědlo se přes dva tisíce jitrnic a jelit, také koblihy, koláče, štrúdly a vypilo devět sudů piva. Kdo si prohlédl pivovar i zevnitř, určitě neprohloupil, mohl si tam za dozoru pivovarského odborníka načepovat pivo sám. A samozřejmě, že byl přitom i maskot pivovaru, šestiletý kozel Olda i dva malí kozlíci.

Pivní turistika: Do Velkopopovického pivovaru pojede zvláštní vlak

V dubnu se půjde po Stezce barona Ringhoffera

Jednalo se o první akci pivovaru v tomto roce, po níž budou následovat další. Ještě před červnovým velkým Dnem kozla, jinak slavnostech piva Velkopopovický kozel a pivovaru, to bude 21. dubna Pochod krajinou barona Ringhoffera. Na dvacetikilometrovou trasu romantickou krajinou Velkopopovicka a Kamenicka se bude jako vždy vyrážet z nádraží v Mirošovicích a jeho součástí bude i zastávka ve velkopopovickém pivovaru na nefiltrovaného Kozla.

FOTO: Ladovské hody – dřívější ročníky

Ladovské hody – dřívější ročníky - Hody Velké Popovice (2)Ladovské hody – dřívější ročníky - Hody Velké Popovice (3)Ladovské hody – dřívější ročníky - Hody Velké Popovice (1)Ladovské hody – dřívější ročníky - Kozel OldaLadovské hody – dřívější ročníky - Velkopopovický pivovar (1)
Další fotky
Ladovské hody – dřívější ročníky - Velkopopovický pivovar (2)Ladovské hody – dřívější ročníky - Kozel Olda ve Velkopopovickém pivovaru

Předtím se ale projdete z Mirošovic kolem Štičího rybníku a Lomnického potoka k zastávce na stezce v Dolní Lomnici nazvané Tvář Ringhofferovy krajiny a další zastávce Lesní studny. Z Velkých Popovic pak budete pokračovat dál až do Kamenice a Kostelce u Křížků.

Nové město pražské slaví. Před 670 lety ho založil Karel IV. kvůli věštbě. Co říkala?

 

Před 2 hodinami
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) hodlá obnovit provoz na trati spojující Čerčany, Ledečko, Kácov, Zruč...
17.5.2018
Jako Krkonoše mají svého Krakonoše a řada dalších pohoří v naší zemi má svého patrona,...
16.5.2018
V Jesenici u Prahy je od dnešního večera v provozu nový chodník s osvětlením šetrným...
16.5.2018
Akce probíhá už v neděli 20. května v příbramském Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami. A...
12.5.2018
V sobotu 19. května bude na Vyšehradě slavnostně zahájen desátý ročník národní putovní výstavy Má...
12.5.2018
V Jincích si před pěti lety postavili unikátní přírodní koupaliště, jinak řečeno koupací biotop. „Měli...
11.5.2018
Město Rožmitál pod Třemšínem dlouhodobě usiluje o zavedení kvalitního systému nakládání s komunálním odpadem, který...
11.5.2018
Již 13. ročník Pochodu cestou kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan pořádaný svazkem obcí Ladův...
11.5.2018
Mníšek pod Brdy už má jasno, z kterých návrhů bude vybírat novou radnici. Dospělo k...
11.5.2018
Chcete poznat své sousedy a nové lidi, nebo prodat věci, které už nepotřebujete? Nebo spíš...
Reklama