• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 10 věcí, které nosí smůlu. Snadno se jim vyhnete. Víme, které to jsou

  14.8.2018
  Jitka Lenková
  Další fotky

  Jste pověrčiví? Klidně buďte. Signály podvědomí, že něco není v pořádku, se mohou projevit i tímto způsobem. Poslechnout varování, byť doručené touto ezoterickou cest, není žádná ostuda. Být ostražitější, víc, než je obvyklé, zatím ještě nikomu neuškodilo.

  Černá kočka – Říká se, že nosí smůlu, když vám přeběhne přes cestu. V každém případě vás donutí na chvilku zpomalit nebo dokonce zastavit. A zamyslet se, jestli je všechno jak má být. Co s tím? Jen málokterá kočka je ovšem skutečně černá do posledního chloupku. S velkou pravděpodobností tedy ani ta vaše úplně černá nebyla. Samozřejmě, pro jistotu můžete jít jinudy. A smůlu toto jinak milé zvířátko nosí proto, že to může být ďábel, který na sebe vzal právě tuhle podobu. Proto také bývaly věrnými průvodkyněmi čarodějnic.

  Černá kočka přes cestu, pavouk v domě. Vybrali jsme 5 zvířat opředených pověrami

  Rozsypaná sůl – V dávných dobách bývala velmi vzácná, a tudíž i drahá. Rozsypání soli, která se pak často již nedala vrátit zpět, natož do posledního zrnka, znamenalo zmaření určité hodnoty a mohlo se považovat za předzvěst dalších ztrát. Pomůže si přehodit špetku soli za sebe přes levé rameno. Tedy směrem, kde za člověkem stává ďábel.

  Rozbité zrcadlo – Znamená smůlu na následujících sedm let, a to proto, že tím byla poraněna vaše duše.Její uzdravení – či zhojení – potrvá právě oněch sedm let.

  Smeták odložený štětinami nahoru – Tak takto je to špatně. Musí ležet štětinami na zemi. Jenom tak zůstane všechno, skutečné i pomyslné, opravdu z vašeho příbytku vymeteno.

  Inkvizitorská bible popisuje zločiny čarodějnic. Upalovaly se proto, že mužům zaklínaly penisy

  Střepy neslepujte – Může vám být rozbité věci líto sebevíc, ale slepení vám nepomůže. Škoda se už jednou stala a trvá i tak. Mezerami mezi střepy vám budou peníze či jiné hodnoty odtékat bez ohledu na použité lepidlo. Pamatujte, že střepy nosí štěstí. Slepené věci ne.

  Kabelku nepokládejte na zem – To snad ani není pověra, ale praktické opatření proti zlodějům. Pro jistotu tak však ale nečiňte ani doma, kde nebezpečí nehrozí.

  Podkovu věšte správně – Tedy tak, aby připomínala písmenu U. Tak se v ní bude držet štěstí nabrané jako do poháru. Pověsíte-li ji opačně, obloukem nahoru, štěstí si zi ní, pochopitelně, vylijete.

  Jak si přičarovat lásku, zdraví nebo peníze, to naše babičky dobře věděly. Vyrobte si kouzelný škapulíř

  Paví péra – Nádherná dekorace se může stát ozdobou vašeho příbytku pouze tehdy, pokud se vám vše daří, jak má. Potom tyto pozitivní trendy posílí. Pokud tomu tak ale není, počítejte s pravým opakem.

  Zabít pavouka – Pokud zabijete pavouka, zabijete si své štěstí. Původně se snad jednalo jen o pavouka křižáka, protože podle lidové legendy se právě on snažil utkat pavučinu na krvácejících Kristových ranách.

  FOTO: Pověry – Co nosí smůlu

  Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 6Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 10Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 7Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 9Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 8
  Další fotky
  Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 4Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 3Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 2Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 5Pověry – Co nosí smůlu - Pověry 1

  Projít pod žebříkem opřeným o stěnu – Původ této pověry je dosti nejasný. Říká se, že se tam zdržují duše zločinců, s nimiž tak přijdete do těsnějšího kontaktu, než je zdrávo. Snad podle toho, že na šibenici odsouzenci vystupovali po žebříku.  Nepřehlédněte