• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • 5 tipů na pohodové Vánoce bez chaosu. Víme, jak nepropadnout panice a vychutnat si je

  27.11.2018
  P98

  Vánoce se často v moderní době pojí se stresem. I když by to měly být svátky klidu a míru, většina lidí si pod pojmem Vánoce představí davy lidí v obchodních centrech, shánění dárků a v neposlední řadě zaskočenou kost při štědrovečerní večeři. Jak se vyhnout předvánočnímu šílenství a ještě si užít vánoční atmosféru? Pojďme se na to podívat.

  Zapomeňte na úklid

  Nevím, kdo vymyslel skoro až „vánoční zvyk“ a tím je úklid. Zuřivé mytí oken, praní záclon a k tomu ještě rodinné hádky o to, kdo umyje tu kuchyň. Samozřejmě je důležité se cítit dobře, ale co si budeme povídat. Stejně je venku brzy tma, je ošklivo a čerstvě umytá okna hned znečistí padající sníh, nebo spíše v dnešní době už déšť. A pokud vám to stále nedá, nezapomeňte, že Ježíšek se přeci narodil v chlévě, kde rozhodně neměl na růžích ustláno.

  Vánoční výzdoba

  Vánoční výzdoba se prosazuje především v poslední době. Trošku se k nám dostává trend amerických až přezdobených Vánoc. Ale proti gustu žádný dišputát. Útulnou a příjemnou atmosféru může naladit jen příjemně vonící svíčka. Rozvěšený sušený pomeranč a nebo i vůně svařeného vína dozajista dobře naladí a ještě i zahřeje. Nakonec i přeci jen vyrobený domácí adventní věnec oživí nudný obývák.

  GALERIE: Bizarní vánoční dekorace z Číny. Kdo by nebral vychytávky za pár šušňů?

  Dárky

  Lámete si hlavu nad dárky, nevíte, co komu pořídit? Vánoce přeci nejsou o dárcích. Je to čas, kdy je rodina pospolu a užívá si společné chvíle. Proto se netrapte dárky a kupte každému to, co víte že má nejradši. Ať už je to oblíbený čaj, nebo jiná pochutina. A věřte, že dárky dané od srdce, kde ukážete, že daného člověka dobře znáte, potěší ze všeho nejvíce.

  Cukroví

  Nikde není psáno, že musíte upéct deset druhů cukroví. Většinou se stejně nesní a poslední zbytky se dojídají ještě v únoru. Pro navození ducha Vánoc stačí upéct jen dva nejoblíbenější druhy a zapojit do toho celou rodinu. Ne jen, že na pečení nebudete sama, ale ještě strávíte hezké rodinné chvíle.

  Barevné trendy na Vánoce 2018. Víme, čím stoprocentně zabodujete

  Filmy, pohádky

  Vánoční filmy a pohádky neodmyslitelně patří k Vánocům. Moderní vánoční filmy jak Grinch jsou fajn, ale na klasické, české pohádky to rozhodně nemá. Proto nelitujte dne stráveného u televize, ale užívejte si trochu návrat do dětských let. Přeci jen kdo by chtěl přijít o Tři oříšky pro popelku anebo Pelíšky.  Nepřehlédněte