• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 5 tyrolských ledovců: Jarní lyžování – to nejlepší na konec

  27.2.2024
  Redakce

  Kdy je nejlepší doba na lyžování? Když se na obloze objeví jarní slunce. A kde je pro to ideální místo? Na pěti tyrolských ledovcích. Protože i když se jinde lyžařská sezóna chýlí ke konci, zde si můžete užívat skvělou zábavu na sněhu až do května – a na ledovci Hintertux dokonce i déle. Jaro na ledovci je opravdovou nutností pro všechny milovníky sněhu, kteří si chtějí užít kvalitní sjezdovky a spoustu parádních akcí.

  Hotspoty pro freeridery

  Pět tyrolských ledovců přitahuje freeridery jako magnet. Není náhodou, že například na severní stěně 3 159 metrů vysokého Mittagskogelu se už od roku 2013 konají „Pitztal Wild Face“, světové kvalifikační závody Freeride World Tour. Jejich závěrečná trasa přes 1 500 výškových metrů však není jediným atraktivním sjezdem v Pitztalu: touto oblastí vede mnoho tratí, od švýcarského sjezdu u lanovky Mittelbergbahn až po široké svahy a strmé žlaby přímo u sjezdovky na Hinterer Brunnenkogel. Tajným tipem pro milovníky freeridu je také Kaunertalský ledovec s 36 kilometry rozmanitých sjezdů. Oblíbená je především varianta z Nörderbergu dolů do Fernergriesu a z Langtaufersu do Jižního Tyrolska/Itálie. Jednou z top freeridových oblastí v Tyrolsku je i Stubaiský ledovec. V Powder Departmentu na vás čeká 13 vzrušujících sjezdů ve volném, nezajištěném terénu. A zapomenout nesmíme ani na Sölden. Zde na začátečníky i zkušené freeridery čekají perfektní sjezdy v prašanu na více než 70 kilometrech mimo sjezdovky.

  Každý, kdo si chce užít svobodu freeridingu, by si měl být vědom i jeho rizik. Proto jsou nutné velmi dobré znalosti týkající se pohybu ve volném terénu. Nejdůležitější pravidla pro freeridery zní: nikdy se nevydávat do terénu sami, před sjezdem zkontrolovat zprávu o lavinové situaci a informovat se o vývoji počasí. Veškeré informace o aktuální lavinové situaci najdete na www.lawinen.report.

  Jak dlouho trvá sezóna:  

  • Sölden – do 1. května 2024
  • Pitztalský ledovec – do 5. května 2024
  • Hintertuxský ledovec – otevřeno celoročně
  • Stubaiský ledovec – do 20. května 2024
  • Kaunertalský ledovec – do 20. května 2024 LEBENSRAUM TIROL Jaro na ledovci 2024 Strana 2 z 3

  Cool jarní eventy na ledovci: Skupina Bläck Fööss vystoupí v Hintertuxu, špičkoví DJové hrají v Söldenu

  Ledovcové jaro slibuje párty atmosféru: Electric Mountain Festival 2024 slaví v Söldenu desáté výročí a přináší nejslavnější DJe v oblasti elektronické taneční hudby. Od 8. do 12. dubna 2024 se představí například John Newman, Mattn a Shany. Na festivalu Hintertux Glacier Open Air 22. března 2024 vystoupí skupiny „Die Höhner“ a „Bläck Fööss“.

  V Söldenu se uskuteční i mimořádná ledovcová podívaná Hannibal. Historický přechod Hannibala přes Alpy zinscenuje 5. dubna 2024 umělecká skupina Lawine Torrèn se sněžnými rolbami, letadly, tanečníky, vrtulníky a extrémními sportovci.

  Termíny dalších akcí:

  • 1.–3. Března 2024: Pitztal Wild Face/Freeride World Qualifier
  • 9. a 10. března: Kaunertal Freeride Days
  • 16. a 17. března 2024: Freeride Testival na ledovci Stubai
  • duben 2024: Pitztal Snow Festival
  • 13. a 14. dubna 2024: Open Faces Freeride Contest na ledovci Kaunertal
  • 19. až 21. dubna 2024: Champ of the Lake v Söldenu
  • 27. a 28. dubna 2024: Välley Rälley, Hintertux

  Snowparky lákají milovníky Freestylu

  Fanouškům freestylu doporučujeme navštívit Betterpark Hintertux, který je v provozu od poloviny dubna do poloviny června a je nejvýše položenou a sněhově nejjistější freestylovou oblastí v Rakousku. Najdete zde vše, co potřebujete pro dokonalé skoky, a těšit se můžete i na obměny jib setupu. Neméně stylová zábava na vás čeká od poloviny dubna v rámci tradiční Jarní klasiky ve Snowparku Kaunertal.

  Od 24. března do 14. dubna 2024: Spring Sessions ve Snowparku Stubai Zoo

  Od 12. dubna do 12. května 2024: Jarní klasika na ledovci Kaunertal

  Od poloviny dubna 2024: Betterpark Hintertux – jumpy, jib & halfpipe

  Jarní atrakce pro rodiny

  Na pěti tyrolských ledovcích se na sjezdovkách i mimo ně stále něco děje. Například na Hintertuxském ledovci se koná hledání velikonočních vajíček ve sněhu. Děti musí najít barevná velikonoční vajíčka a odpovědět na hádanky, za což je čeká sladká odměna. Pokud si chcete vyzkoušet jízdu na sněžné rolbě s výkonem 600 koní, neváhejte a vydejte se do testovacího areálu v nadmořské výšce 3 250 metrů, kde se můžete ve vybraných dnech pod vedením instruktora zdarma projet na sněžné rolbě.

  Ten, kdo chce svým dětem předat lásku k zimním sportům, by se měl připojit k BIG Family na Stubaiském ledovci. Zde si mohou všichni od těch nejmenších až po teenagery vyzkoušet LEBENSRAUM TIROL Jaro na ledovci 2024 Strana 3 z 3 kompletní nabídku lyžařských aktivit, včetně slalomu BIG Family, akčních dnů BIG Family, boardercrossu a Fun Slope. Stubaiský ledovec nabízí také bezplatnou jízdu pro děti do 10 let (v doprovodu platícího rodiče).

  Více informací na www.tirolergletscher.com/cz.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte