• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 5 věcí, které Pražany nejvíc štvou: Bezohlední spoluobčané, špína, turisté a problémy v dopravě

  12.11.2017
  Kamila Steinbachová

  Traduje se, že Pražáky zbytek republiky nesnáší. Existují ale věci, které na svých spoluobčanech neoceňují ani samotní Pražané. Samotné hlavní město také není bez chybičky. Obecně lidem nejvíc vadí problémy pojící se s dopravou, ale i ostatní spolucestující nebo ti, kteří věčně věků někam spěchají.

  1) Cestující v MHD: Jsou bezohlední a smrdí

  Když jsme se zeptali našich čtenářů, většina z nich se shodla na tom, že problémem jsou cestující ve veřejné dopravě. „Nejvíc mi vadí smradlavci v MHD a nemusí to být ani bezdomovci,“ řekla Našemu REGIONu Saša. „Pokaždé se mi z toho zvedá žaludek. Teď v zimě budou všude. Nezdá se mi, že by se s tím něco dělalo,“ dodává. Šárce vadí spíše chování cestujících. „Obecně mě štvou všichni cestující v hromadné dopravě. Jednak proto, že se tváří, jako kdyby měl skončit svět, jednak proto, že do sebe vráží, mačkají se,“ uvedla. „Lidé v metru se na nikoho neohlíží a prostě jdou hlava nehlava,“ souhlasí Natálie. Občas umí cestující potrápit i samotný řidič. „Na Praze mě nejvíc štve, když mě řidič tramvaje nechá doběhnout až ke dveřím a před nosem mi zabouchne,“ svěřila se čtenářka Andy.

  5 aktuálně nejbezpečnějších míst v Praze

  2) Dopravní potíže: Kolony a spoje, které jezdí pozdě

  U dopravy ještě chvíli zůstaneme. Spoje, které nejezdí tak, jak by měly, totiž na dobré náladě rozhodně nepřidají. „Dokáže mě naštvat i taková věc, že tramvaj přijede po osmi minutách, co už měla odjet. Dělá to pravidelně linka č. 14, která jezdí ze zastávky Vysočanská do zastávky Spořilov. Je to přesně ta linka, která jezdí na Václavák, zpoždění mívá v obou směrech a jezdí nedostatečně. Pro někoho možná primitivní věc, ale to, že tou linkou pořád jezdím a vždy přijede pozdě a je úplně přecpaná, už mě vytáčí,“ říká Šárka, podle které to ale není problém jen této konkrétní tramvaje. „Pokud mohu mluvit za kamaráda a spoustu známých, tak pochopitelně každého štve doprava po Praze, nemožnost dostat se z jednoho místa včas na druhý konec Prahy, nebo do centra,“ dodává Šárka. Podle Sandry si ale autem člověk moc nepomůže. „Je tu moc aut, moc modrých zón a ve špičce mi vadí kolony. A vlastně i neukázněnost mnoha řidičů na území Prahy (neblikají, jezdí rychle). Proto po Praze autem radši nejezdím, když to není potřeba,“ uvedla pro Náš REGION.

  Nová policejní data: 5 nejnebezpečnějších míst Prahy

  3) Turisté jsou mistry v otravnosti

  Praha sice těží z turistického ruchu, místní už z něj ale zase tolik nadšení nejsou. „Bytostně nesnáším turisty. Když jdu na Václavák, tak mi připadá, že jsem cizinec já,“ svěřila se nám čtenářka Zuzana. Jiným vadí spíše konkrétní cizinci. „Jsem silně alergická na Rusy. V poslední době mi připadá, že je jich tu víc, než je zdrávo,“ tvrdí Saša.

  4) Drahé bydlení a zběsilá výstavba

  Bydlení v Praze je extrémně drahé. Ceny pronájmů šly prudce nahoru a koupit si v Praze nemovitost je nad finanční možnosti řady místních obyvatel. Podobnou zkušenost popsala Našemu REGIONu i čtenářka Míša. „Když jsem si chtěla pořídit dům se zahradou, zkrátka jsem musela za Prahu,“ říká Michaela, která s několikačlennou rodinou a psem o bytě rozhodně neuvažovala. Drahé bydlení štve i Šárku, která si navíc myslí, že město dělá v tomto ohledu méně, než by mohlo. „Ceny bytů v Praze neustále rostou a rostou, přitom to naprosto neodpovídá tomu, co majitelé nabízí. A byty jsou drahé proto, že město nepovoluje stavbu nových nemovitostí. Zato tady máme řadu budov před demolicí,“ postěžovala si.

  5 důvodů, pro které se vyplatí vyjít na Petřín

  5) Všudypřítomná špína a špatný vzduch

  Chceme-li žít v uklizeném a neznečištěném prostředí, je lepší se některým místům v Praze úplně vyhýbat nebo se raději rovnou odstěhovat jinam. Podobné zkušenosti popisují i naši čtenáři. „Řada pejskařů se po svém pejskovi neobtěžuje sbírat exkrementy,“ uvádí například Šárka. „Vadí mi znečištěné ovzduší,“ tvrdí Míša. Všudypřítomná špína štve i Zuzanu, která přidala k dobru i historku, co se jí nedávno stala. „Jednou ráno jsem otevřela vstupní dveře, chtěla jsem vykročit na ulici. Ale přede dveřmi se někdo vyzvracel.  Dobré ráno, Praho,“ dodává.

  Přelomový soudní rozsudek: Uber je také taxislužba  Nepřehlédněte