Absolutním vítězem projektu Nejlepší nemocnice ČR 2021 je Nemocnice České Budějovice

24.11.2021
Jiří Bydžovský

Celostátní projekt Nemocnice ČR 2021 se letos konal už po 16. Zapojilo se do něj 150 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky. Cílem ankety je sestavit žebříček nemocnic podle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních i hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic.

„Ocenění v kategorii bezpečnost a spokojenost zaměstnanců si velmi vážíme. Od roku 2019 naplňujeme personální politiku nově formulovanou na základě provedené rozsáhlé personální inventury s výhledem na pět let dopředu. Do inventury zapojení primáři a vrchní sestry, ale i všichni ostatní zaměstnanci vidí, jakým tempem narůstá počet jejich spolupracovníků, jak klesá objem přesčasové práce a že se zlepšují pracovní podmínky v nemocnici. Jedná se o proces, který nikdy nekončí. Budou-li spokojení zaměstnanci, mohou být spokojení i pacienti. Vítězství v celkové kategorii Absolutní vítěz bych raději vyměnil za neexistenci již devíti covidových stanic, které jsme museli opět zřídit. Toto ocenění je tedy oceněním práce našich zaměstnanců, kterým velice děkuji,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

„Úspěch jihočeských nemocnic v anketě Nemocnice ČR 2021 je potvrzením zdravého a efektivně řízeného zdravotnictví na jihu Čech. Letošních výsledků si vážíme ještě více, protože vychází z doby covidové, která byla pro celé zdravotnictví těžkou zkouškou, která bohužel stále neskončila,“ uvedla předsedkyně holdingu Jihočeské nemocnice, Zuzana Roithová.

Oceněny byly i další jihočeské nemocnice. Nemocnice Český Krumlov se umístila na prvním místě v kategorii Finanční kondice. Stala se v této kategorii navíc absolutním vítězem. Nemocnice Strakonice se umístila v kategorii Nejlepší nemocnice ČR na druhém místě a ve stejné kategorii Nemocnice Písek na místě třetím.

„Velmi si vážím tohoto ocenění, o které se zasloužili všichni zdravotničtí i techničtí spolupracovníci z  Nemocnice Strakonice. Hodně mě také těší úspěch tří jihočeských nemocnic, se kterými se v rámci holdingu Jihočeské nemocnice,  dobře a konkrétně spolupracuje,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

„Je neuvěřitelně fajn, že i v tak obtížných časech vnímají zaměstnanci i pacienti svou píseckou nemocnici tak dobře a přívětivě. Finanční zdraví jen doplňuje super práci kolegů z ekonomického úseku, takže místo na bedně je faktickou zásluhou všech uvnitř,“ dodal ředitel Nemocnice Písek Jiří Holan.

„Jedná se o unikátní úspěch jihočeských nemocnic, které v uplynulém roce navíc čelily nezměrné zátěži související s pandemií covid-19. Vnímám to jako veliké uznání práce jihočeských zdravotníků, kteří odvádí maximálně profesionální práci,“ řekl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba/ODS/.

Zdroj: vzNepřehlédněte