Aby si k sobě učitelé a žáci znovu našli cestu. Skauti z Ústeckého kraje představují nový projekt

29.11.2021
Redakce

Skautský institut ve spolupráci s Ústeckým krajem povede projekt, který má podpořit vztahy mezi učiteli a žáky po návratu do škol, jež byly kvůli pandemii koronaviru několik měsíců zavřené. Do programu SI třída! se má zapojit kolem 1300 žáků základních a středních škol. V tiskové zprávě o tom dnes za institut informoval Jakub Ambrozek.

Hlavním cílem programu je vytvořit bezpečný prostor, kde se učitelé a žáci mohou objevit v rolích, které jsou pro klasické vyučování vzácné. „Po delším časovém odloučení, kterým žáci i učitelé v nedávné době prošli, jsme chtěli připravit program, díky kterému by si k sobě našli cestu zpátky. Projekt je postaven z velké části na nesoutěžních pohybových aktivitách umožňujících žákům odbourávat napětí a zároveň je naším cílem otevřít téma vzájemného respektu a přijetí odlišností v kolektivu. Kromě sebepoznání klademe důraz i na rozvoj spolupráce,“ řekla Sára Machová ze Skautského institutu. Dodala, že projekt má sloužit také jako inspirace pro učitele pro práci s kolektivem.

Projekt nabídne třídním kolektivům 60 kurzů, které vytipoval odbor školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Ústeckého kraje. „Věřím, že tyto kurzy pomohou žákům, ale i jejich učitelům navázat zdravé vztahy, které jsou nezbytné pro jejich další rozvoj. To je v současné náročné situaci jeden z hlavních úkolů,“ uvedla krajská radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková. Na uskutečnění programů navážou metodické semináře určené učitelům, kteří program absolvovali, díky nim si podobné kurzy v budoucnu mohou uspořádat sami.

Projekt podpořila nadace České spořitelny ze svého fondu určeného na boj s následky pandemie covid 19 částkou 450 tisíc korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte