Aquapark ve Vyškově loni přilákal více než čtvrt milionu lidí

4.2.2023
Jan Štoll

Vyškovský aquapark dosáhl loni nejvyšší návštěvnosti za posledních třináct let. Navštívilo jej přes 263 tisíc návštěvníků. Město do něj plánuje další investice.

Čísla z roku 2019 ukazují, že do krytého a venkovního bazénu přišlo o víc než 10 tisíc návštěvníků méně než v loňském roce. V letech 2020 a 2021 pak návštěvnost výrazně poznamenaly opatření proti koronaviru.  „Přes čtvrt milionu návštěvníků je výborné číslo,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Zatímco rok 2021 znamenal letní premiéru po důkladné rekonstrukci venkovního areálu za 57 milionů korun, ani v loňském roce radnice nelenila, vylepšila vnitřní prostory. „Zatraktivnění představuje nová vířivka. Vedle ní pak stojí masážní Kneippův chodník, který využívá střídání studené a teplé vody. Nad plaveckými drahami zároveň došlo k výměně světel,“ dodal.

Vedení atrakce upozorňuje, že do každého koupaliště je potřeba investovat, i když lidé nepřijdou. „Léto a počasí nedokážeme ovlivnit. Na lidi často hodně působí předpovědi počasí z médií a od nich se zájem odvíjí. Loňské vysoké číslo ale tvoří zejména návštěvnost krytého bazénu, konkrétně šlo o 222 tisíc lidí. Těší nás, že služby, které nabízíme, návštěvníci víc než dvacet let dokáží ocenit. Navíc trávení volného času už dávno není pouze o koupalištích, jen na jihu Moravy v posledních letech vyrostla spousta lákadel. Mluvím o zábavně-naučných parcích v podobě bludišť, trampolínových center a podobných atrakcí, přesto se nám daří klientelu udržet,“ říká ředitel městské správy majetku Jaroslav Hastík.

S rostoucími cenami energií není provozování areálu levnou záležitostí, a k tomu se připadávají i nezbytné opravy. „Na druhou stranu z každoročních investic nejvíc těží místní. Kvalifikovaný odhad hovoří o tom, že z osmdesáti procent areál slouží návštěvníkům z Vyškova a blízkého okolí,“ připomněl Celý. V letošním roce je podle jeho slov naplánované pokračování postupné obměny vzduchotechniky a výměna výtahu.

sto


Témata:

Nepřehlédněte