Areál Moserových lázní v Jincích ožil

13.10.2021
Marta ŠeVac

Do provozu byly v Jincích uvedeny nové prostory v Moserových lázní s knihovnou. Změn však v budově, kterou před několika lety odkoupil městys Jince, proběhlo podstatně více.

Od září zde například působí jinecká pobočka Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem. Přestěhovala se sem z hlavní budovy Základní školy Jince, kde působila více než deset let. Na svém novém působišti má čtyři unikátní odhlučněné učebny, v nichž bude provádět výuku na hudební nástroje, zdokonalování v hudební nauce, ale působí při ní i obor literárně-dramatický. Věříme, že bude vedoucí pobočky Pavel Hrubý společně s učiteli i žáky s novým prostředím spokojen, a že zde v klidu budou všichni pracovat na přípravě dalších úspěšných koncertů.

V přízemí budovy byly rovněž v září uvedeny do provozu další dvě místnosti pro školní družinu. I zde je zbrusu nové vybavení nábytkem, které je šité na míru dětem, jež zde budou trávit odpolední hodiny.

K nepoznání se změnil vzhled budovy s novou fasádou včetně zateplení, ale i okolí objektu.

V části zahrady, kterou bude mít k dispozici základní škola, nechal městys vybudoval altán, který může sloužit mimo jiné i jako venkovní učebna. V sousedství je vybudováno další dětské hřiště s několika atraktivními herními prvky včetně houpačky, prolézačky, tabule, pyramidy, laviček a dalšího přístřešku. Tyto prostory budou v denní době přístupné široké veřejnosti.

Před budovou i před dětským hřištěm byla vybudována parkoviště pro osobní automobily. Kolem jsou záhonky a chodníky. Jednotlivé prostory byly nově oploceny a bylo doplněno veřejné osvětlení. Upravena byla i příjezdová komunikace, která dostala nový asfaltový povrch.

Miroslav Maršálek

FOTOGALERIE


Témata:

Nepřehlédněte