Armádní vrtulník z Líní převáží covidové pacienty z přetížené brněnské nemocnice

25.11.2021
Andrea Jančová

Armádní vrtulník Letecké záchranné služby z Líní u Plzně pomáhá s převozem covidových pacientů. Převeze dva nemocné z přeplněných brněnských nemocnic do pražského Motola.

Armádní letečtí záchranáři se tak k transportu pacientů s covidem z přeplněných nemocnic vracejí po sedmi a půl měsících. Jak dnes řekl náčelník odboru letecké a záchranné služby a urgentní medicíny v Líních Zdeněk Pašek při jarní vlně pandemie ale létali opačným směrem. Převáželi pacienty zejména ze západních a severních Čech na Moravu.

Vrtulník z Líní měl dnes vzlétnout ráno, kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám a nízké oblačnosti se start o něco odložil. „Vrtulník i posádku jsme opět připravili. Dnes vzlétáme poprvé,“ řekl Pašek.

Z Brna dnes kolem 10:00 vyjeli s pacienty s nemocí covid-19 záchranáři z brněnských fakultních nemocnic do pražských. Celkem jich z Brna přepraví 19. S deseti pacienty vyjel z FN Brno velkokapacitní vůz Fénix pražské záchranky, další odvezou sanitky a dva vrtulník. Cílem je pomoct jihomoravským nemocnicím, které jsou zahlcené pacienty s koronavirem. Mají jich kolem 900, což je nejvíce v celé zemi.

Zdroj : ČTKNepřehlédněte