Drama v brněnském autobuse: po nárazu se zranilo 11 lidí

1.6.2021
Redakce

Nehoda se stala v městské části Komín v Kníničské ulici nedaleko komínské vozovny. Mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš uvedl, že komunikace byla uzavřená v obou směrech. „Autobus narazil do lampy, která je nahnutá. Nejprve ji musíme sundat, nebo upevnit, teprve potom začneme řešit autobus,“ uvedl Jirouš. Zprůjezdnit silnici se podle něj podařilo po čtyřech hodinách – krátce před půl čtvrtou hodinou ráno.

Hasiči podle Jirouše pomáhali vynášet z autobusu zraněné. Uvnitř cestovalo kolem 30 lidí. „Ošetřili jsme 11 zraněných. Z toho tři byli zranění těžce a zbytek měl lehčí až středně těžká zranění jako úrazy hlavy nebo končetin,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Na místě podle ní zasahovalo sedm prostředků záchranářů včetně inspektora provozu.

„Požádali jsme o pomoc i dvě převozové sanitky. Pacienty jsme přepravili do čtyř brněnských zdravotnických zařízení,“ řekla Bothová. Zranění skončili ve Fakultní nemocnici Brno, Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně, Vojenské nemocnici Brno a Úrazové nemocnici.

adp/ČTKNepřehlédněte