• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Bitka na letišti. Taxikáři si došlápli na řidiče Uberu

    19.9.2017

    Na pražském Letišti Václava Havla se dnes strhly potyčky mezi místními taxikáři a řidiči aplikace Uber. Potyčky museli krotit policejní těžkooděnci.

    Skupinka taxikářů policisty přivolala k jednomu z řidičů, který své auto zastavil na zastávce autobusu. Nebylo jasné, zda jezdí s aplikací Uber. Policisté taxikáře od vozu odehnali, ale řidiči nakázali, ať svůj automobil odstaví opodál a zdá se, že mu vypsali blokovou pokut, za což si od taxikářů vysloužili potlesk.

    Stejně jako v pátek taxikáři polepovali vozy řidičů Uberu nálepkami „nelegální transport“. Policisté je ale nutili opustit vozovku.

    Zvýšený policejní dohled a přítomnost těžkooděnců vyvolával obavy u turistů přijíždějících na letiště. „Je bezpečné jít dovnitř do terminálu? Co se tu proboha děje?“ ptal se našich redaktorů anglicky mluvící cizinec, kterému prý za hodinu odlétá letadlo.

    Taxikáři kolem terminálu rozmístili na lavičky a koše anglicky psané letáčky, které mají cizince odradit od využívání služby Uber. Píšou v nich, že řidiči, kteří využívají aplikaci, nemají licenci, navigují pouze pomocí GPS, nemají pojištěná auta pro přepravu lidí a často si účtují vyšší cenu za kilometr, než je v Praze povoleno. Cestujícím ve výzvě doporučují, aby ve svém vlastím dobru využili jednu z klasických taxislužeb.

    Střety začaly ve čtvrtek na Letišti Václava Havla. Skupina taxikářů tam napadla řidiče Uberu, který přijel vyzvednout zákazníky. Na auto mu nalepili samolepku, sebrali mobilní telefon a jeden z nich řidiči Uberu dokonce rozbil čelní sklo.

    Ondřej Hudec


    Témata:

    Nepřehlédněte